miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Bartłomiej Górka reprezentował Sądecczyznę w Parlamencie Młodych RP

1 502

18-letni Bartłomiej Górka, Prezes Regionu Małopolskiego Młodych dla Wolności oraz Skarbnik Okręgu Nowy Sącz w partii KORWiN wziął udział w posiedzeniu Parlamentu Młodych Rzeczypospolitej Polskiej, które odbyło się w sobotę w Senacie RP.

 

Czytaj również: Nowi w służbie społeczeństwu. Policjanci złożyli ślubowanie

– Posiedzenie skończyło się dla kierowanego przeze mnie Klubu Młodych dla Wolności niewątpliwym sukcesem. Wszystkie cztery złożone przez nas projekty uchwał zostały przegłosowane przez Parlament. Na nie składa się napisana przeze mnie Uchwała o Izbie Samorządowej i Zadaniach Izby Wyższej, Uchwała o Kulturze Bezpieczeństwa w Samorządach, Uchwała o Reformie Działalności Samorządów – Trójka Samorządowa oraz Uchwała o Młodzieżowym Budżecie Obywatelskim – komentuje Bartłomiej Górka pochodzący z Pisarzowej (pow. Limanowski).

Parlament Młodych RP to oddolna inicjatywa młodzieżowa zapoczątkowana w 2018 roku, kiedy ówczesny Marszałek Sejmu Marek Kuchciński przesunął posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży z 1 czerwca na wrzesień. Wówczas odbył się Parlament Dzieci i Młodzieży, który w obecnej formie kontynuowany jest do teraz.

 

 

Temat tegorocznych obrad dotyczył działalności lokalnej oraz funkcjonowania samorządu terytorialnego w Polsce. W posiedzeniu udział wzięło blisko stu Parlamentarzystów, z różnych regionów kraju, z różnymi poglądami politycznymi, społecznymi i gospodarczymi, a także członkowie organizacji młodzieżowych, czy młodzieżówek partyjnych. Zdaniem organizatorów, misją Parlamentu Młodych jest nauka rzeczowej, kulturalnej i merytorycznej dyskusji oraz pomoc w nabyciu podstawowych umiejętności z zakresu debaty parlamentarnej.

Przemówienie Pisarzowianina odbiło się mocnym echem wśród Parlamentarzystów. W jego treści krytykował on bezwzględny pragmatyzm oraz ideę, jak to nazwał “porozumienia ponad podziałami za wszelką cenę”. Zacytował także działacza polskiego Ruchu Narodowego z czasów II RP Jana Mosdorfa, który powiedział “Jesteśmy fanatykami, bo tylko fanatycy umieją dokonać wielkich rzeczy”, aby następnie samego siebie nazwać “koliberalnym fanatykiem”. Konkluzją płynąca z mowy była deklaracja głębokiej wiary w reprezentowaną przez siebie ideę.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. miastons pisze

    Ciulas nie ma pojęcia gdzie jest ul. Radziecka czy Powstanców Sląskich w Sączu a jedyne co reprezentuje ro wujka mularczyka i głupote

Zostaw odpowiedź