miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Będzie przełom w sprawie „Sądeczanki”? Debatowali nad wariantami i kosztami inwestycji

3 890

10 czerwca marszałek Witold Kozłowski uczestniczył w spotkaniu z przedstawicielami samorządu i parlamentu w sprawie budowy nowej drogi łączącej Nowy Sącz i Brzesko, tzw. „sądeczanki”. Jak mówi marszałek województwa małopolskiego, to spotkanie jest potwierdzeniem żywo prowadzonego dialogu w sprawie budowy tej bardzo ważnej dla kierowców i mieszkańców trasy.

 

Czytaj również: Worek medali dla nowosądeckich pływaków! 26 krążków podczas jednych mistrzostw robi wrażenie

 

Każda ze stron miała możliwość wypowiedzenia się. Wysłuchaliśmy tych, którzy mają wątpliwości, czy zastrzeżenia do zaproponowanych wariantów przebiegu drogi – mówi marszałek Witold Kozłowski, który odniósł się także do ostatnich doniesień medialnych.

 

Obarczanie marszałka województwa tym, że ta droga jeszcze nie jest gotowa jest bezzasadne. To droga krajowa. Ponadto inwestycja ma zapewnione finansowanie ze strony rządowej. Na ten moment wszystko zależy od samorządowców, przez gminy których trasa będzie przebiegać. To ostatnia chwila, aby podjąć wspólną decyzję. Budowa tej drogi od początku nas połączyła i mam nadzieję, że na finiszu prac będzie to aktualne – dodaje marszałek.

 

Jeżeli myślimy poważnie o rozwoju regionu, szczególnie tego obszaru naszego województwa musimy mieć świadomość, że połączenie Brzesko – Nowy Sącz jest pierwszym etapem naszych planów połączenia z kolejnymi krajami i regionami Europy. Mamy poważne argumenty, aby tę inwestycję utrzymać, m.in. Igrzyska Europejskie. Planowane na 2023 międzynarodowe wydarzenie sportowe jest dla nas gwarantem finansowania budowy tej nowej drogi. Jeżeli tego czasu nie wykorzystamy to ci, którzy przyjdą po nas będą mogli powiedzieć „mieli szansę, ale jej nie wykorzystali – podsumowuje marszałek Witold Kozłowski.

W spotkaniu w krakowskiej siedzibie GDDKiA wzięli udział: minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, poseł Józefa Szczurek-Żelazko, poseł Patryk Wicher, poseł Jan Duda, poseł Arkadiusz Mularczyk, wojewoda Łukasz Kmita, wicewojewoda Józef Leśniak, prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel, burmistrz Czchowa Marek Chudoba, wójt Łososiny Dolnej Andrzej Romanek, wójt Iwkowej Bogusław Kamiński, wójt Gnojnika Sławomir Paterek oraz przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i firmy Jacobs zajmującej się projektowanie drogi.

źródło: malopolska.pl
fot. malopolska.pl, twitter, facebook

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
3 Komentarze
 1. keisyr pisze

  Łajno Handzla na ulicach Nowego Sącza !
  Centrum miasta kompletnie zatkane samochodami !
  Wiejskie minironda Handzla o jednym pasie ruchu zatkały centrum Nowego Sacza !
  Brak sygnalizacji świetlnych powoduje że nie można włączyć się z dróg podporządkowanych w główne arterie miasta tj. al Piłsudskiego, ulice Wegierską, Tarnowską, Nawojowska
  Brak dodatkowych pasów ruchu na drogach dojazdowych do Nowego Sącza !
  Brak obwodnic miasta , które w granicach Nowego Sącza należą do Handzla !
  Brak przejść podziemnych, naziemnych, mostów i wiaduktów, skrzyżowań wielopoziomowych !
  Dobrze że dziadowi Handzlowi wojsko wybudowało most tymczasowy na Kamienicy , bo nadal by Handzel podpierał go kijami !

  1. xaxx21 pisze

   pokaż swoje wielopasmowe drogi , ronda i mosty u siebie na pisowskiej wsi pajacu

 2. xaxa12112 pisze

  nie, nie będzie. Brawo pisss 7 lat i guzik z pentelką. Poczekamy jeszcze z 10 a co nam. Do kolejnych wyborow i od nowa .

Zostaw odpowiedź