miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Bon Turystyczny – ratunek dla branży

0 3 742

Pierwsze miesiące funkcjonowania Polskiego Bonu Turystycznego za nami. Przed nami jeszcze kolejne półtora roku trwania programu. Przedsiębiorcy, którzy do tej pory nie zarejestrowali się w bazie podmiotów turystycznych, przyjmujących płatności bonem, nadal mogą to zrobić i skorzystać ze skutecznego narzędzia wsparcia swojego biznesu.

Czytaj również: Za prawie 12 milionów złotych wybudują halę sportową ze strzelnicą w Marcinkowicach!

Polski Bon Turystyczny został uruchomiony 1 sierpnia 2020 r. w celu promocji i wsparcia rodzimej branży turystycznej, która znalazła się w trudnej sytuacji na skutek kryzysu wywołanego przez pandemię COVID-19 oraz pomocy rodzinom z dziećmi. Już pierwsze tygodnie od wdrożenia programu, które przypadły na szczyt sezonu wakacyjnego, pokazały, że cieszy się on dużym zainteresowaniem. W zaledwie trzy miesiące aktywowano ponad 1 mln bonów. Wciąż jednak jeszcze wiele rodzin (świadczeniem objętych zostało ponad 6,5 mln dzieci) może skorzystać ze wsparcia finansowego, planując kolejne wyjazdy i wakacje – aż do marca 2022 r. To także szansa dla przedsiębiorców świadczących usługi turystyczne, hotelarskie czy organizujących imprezy turystyczne na dodatkową promocję ich oferty i przyciągniecie turystów.

Dzięki zarejestrowaniu się w bazie podmiotów przyjmujących płatność Polskim Bonem Turystycznym przedsiębiorcy nie tylko zyskują możliwość promocji swoich usług, ale także wymierną korzyść w postaci większego zainteresowania wśród licznej grupy turystów, jaką są rodziny, które chciałyby skorzystać z wypoczynku, zwiedzania czy innych atrakcji płacąc za nie w całości lub części bonem. Aby dołączyć do programu, wystarczy poświęcić czas na zarejestrowanie się na portalu PUE ZUS. Formalności są ograniczone do niezbędnego minimum, aby jak najszybciej przedsiębiorcy mogli przyjmować gości płacących bonem. Cały czas bardzo zachęcamy do skorzystania z tej formy wsparcia działalności turystycznej. Chcemy, aby przedsiębiorcy dali się poznać rodzimym turystom z jak najlepszej strony, dzięki czemu będą oni do nich chętnie wracać, także już po zakończeniu okresu funkcjonowania Polskiego Bonu Turystycznego – mówi Anna Salamończyk – Mochel, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Na przyłączenie się do programu i zaoferowanie swoich usług w ramach Polskiego Bonu Turystycznego zdecydowało się dotychczas już blisko 18 000 podmiotów turystycznych i organizacji pożytku publicznego z całego kraju. Lista jest nadal otwarta i w każdej chwili można się do niej dopisać. Można to zrobić w zaledwie kilkanaście minut, bez wychodzenia z domu. W tym celu należy się zarejestrować na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS) i złożyć odpowiednie oświadczenie. Szczegółowe informacje i instrukcje dotyczące zarejestrowania się na liście podmiotów przyjmujących płatności Polskim Bonem Turystycznym, podobnie jak bazę tych podmiotów można znaleźć na dedykowanej stronie https://bonturystyczny.polska.travel/strefa-przedsiebiorcy. Baza jest nieustannie modyfikowana i ulepszana przez Polską Organizację Turystyczną, tak aby w jak największym stopniu ułatwić beneficjentom wyszukiwanie odpowiednich noclegów, usług czy innych świadczeń.

Zarejestruj się i Ty! Skorzystaj ze wsparcia!

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź