miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Branża turystyczna drży o swoją przyszłość! Nie wyklucza protestów…

1 153

Branża turystyczna drży na myśl o zapowiedzianych obostrzeniach i planowanej kumulacji okresu ferii w nadchodzącym roku. Z niepokojem przyjęła wczorajsze informacje podane przez premiera – hotele będą zamknięte minimum do 27 grudnia, Premier Mateusz Morawiecki zaapelował, by nie zamawiać żadnych wyjazdów, ani atrakcji turystycznych nie tylko za granicą, ale także W Polsce. – Te zapowiedzi są dla nas dużym rozczarowaniem – mówi w Radio Kraków Daniel Lisak z Krynickiej Organizacji Turystycznej.

 

Czytaj również: 14. Małopolska Noc Naukowców z nowosądeckim PWSZ!

 

Liczyliśmy, że sytuacja się unormuje, Polska się przechoruje i w święta Bożego Narodzenia i w Sylwestra będziemy mogli przyjmować gości, ale decyzja jest negatywna. Może coś się jeszcze zmieni... – mówi Lisak.

Daniel Lisak nie wyklucza protestów branży turystycznej, zwłaszcza przeciwko dwutygodniowej przerwie w szkołach zaraz po nowym roku. Jego zdaniem, może to skutkować zatłoczeniem w górskich kurortach, a dochód z krótkiego sezonu – zdaniem Krynickiej Organizacji Turystycznej – nie wystarczy na przetrwanie branży w kolejnych miesiącach.

Oczekujemy natychmiastowego wypracowania pakietu pomocowego, który wejdzie w życie od 1 grudnia, obejmując swoim działaniem również czas od 7 listopada, od kiedy to hotele nie mogą w pełni świadczyć usług – wskazuje Marcin Mączyński sekretarz generalny Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.

Mączyński podkreśla, że Izba szanuje argument konieczności walki z pandemią. Jednak – jak zaznacza – w kontekście “druzgocących informacji dla hotelarzy”, na tej samej konferencji prasowej branża dowiaduje się, że miejsca, gdzie w okresie okołoświątecznym gromadzi się ogromna liczba osób robiących zakupy, będą mogły działać już za kilka dni. Natomiast hotele, które wdrożyły wiele sanitarnych rozwiązań, oferując wolne przestrzenie, swobodę poruszania się w obiekcie, nie mogą działać zgodnie ze swoim przeznaczeniem.

Nie widzimy tu logiki. Nie rozumiemy takiego sposobu zwalczania pandemii koronawirusa – ocenia sekretarz IGHP.

Przypomnijmy, według wczorajszej zapowiedzi głowy rządu Mateusza Morawieckiego ferie miałby być skumulowane i trwać w całej Polsce od 4 do 17 stycznia.

źródło: Radio Kraków, PAP
fot. Ośrodek Narciarski Henryk Ski w Krynicy Zdroju

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Zsgh578 pisze

    Podziękujcie pissowi. Dbają o was wyborcy xd

Zostaw odpowiedź