miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Branża turystyczna ma swoje problemy. Rozmawiano o nich w Krynicy-Zdrój

0 197
W Krynicy-Zdrój wicemarszałek województwa małopolskiego Tomasz Urynowicz oraz Andrzej Gut-Mostowy, współtwórca Małopolskiej Organizacji Turystycznej; spotkali się z przedsiębiorcami zajmującymi się turystyką. Merytoryczna dyskusja dostarczyła wniosków.
 
 
 
Jednym z głównych tematów była integracja turystycznych systemów informacyjnych.  – Rozmawialiśmy o aplikacji visitmalopolska. To nowy produkt i ciekawa oferta dla turystów, ale wymaga, jak to się popularnie mówi doszlifowania. Integracja wszystkich ofert turystycznych w danych gminach, powinna być bardzo szybko wdrażana w aplikację, aby turysta miał najbardziej bieżącą ofertę z danej miejscowości. Wpadł ciekawy pomysł, żeby to integrować, a Urząd Marszałkowski obiecał zintegrować aplikację ze wszystkimi systemami centrum informacji turystycznej i atrakcjami z regionu – powiedział Andrzej Gut-Mostowy.
 
Spotkanie było pełne rozmów o turystyce, jej problemach i przyszłości. – Chcieliśmy wysłuchać przedstawicieli branży hotelarskiej, czy narciarskiej, i dowiedzieć się jakie są ich bieżące problemy w funkcjonowaniu. Oczywiście wiele ciekawych tematów zostało poruszonych – argumentował współtwórca Małopolskiej Organizacji Turystycznej.
 
Powtarzająca się sprawa opłat audiowizualnych, czyli każdy z obiektów jest niemal nękany przez różne zrzeszenia i organizacje artystyczne o opłaty za wykorzystywanie muzyki. Nikt nie podważa praw autorów do popierania tantiem i własnych praw, ale kilkanaście organizacji występuje o te same opłaty, więc robi nam się pewnego rodzaju bałagan. Trzeba zwrócić się do Ministerstwa Kultury, aby udało się to uporządkować – dodał Andrzej Gut-Mostowy.
 
Czy uda się rozwiązać omawiane problemy? Część problemów jest powiązanych Jakie problemy ma branża turystyczna? Omawiano je w Krynicy-Zdrój
 
Aplikacja visitmalopolska, integracja systemów informacyjnych oraz opłaty audiowizualne, to główne tematy omawiane podczas spotkania w Krynicy-Zdrój. Uczestnikami tych rozmów byli wicemarszałek województwa Tomasz Urynowicz i Andrzej Gut-Mostowy z Małopolskiej Organizacji Turystycznej, a także lokalni przedsiębiorcy zajmujący się turystyką.
 
– Chcieliśmy wysłuchać przedstawicieli branży hotelarskiej, czy narciarskiej, i dowiedzieć się jakie są ich bieżące problemy w funkcjonowaniu. Oczywiście wiele ciekawych tematów zostało poruszonych – powiedział po spotkaniu Andrzej Gut-Mostowy.
 
Jakie są główne problemy branży turystycznej na Sądecczyźnie? – Między innymi sprawa opłat audiowizualnych, czyli każdy z obiektów jest niemal nękany przez różne zrzeszenia i organizacje artystyczne o opłaty za wykorzystywanie muzyki. Nikt nie podważa praw autorów do popierania tantiem i własnych praw, ale kilkanaście organizacji występuje o te same opłaty, więc robi nam się pewnego rodzaju bałagan. Trzeba zwrócić się do Ministerstwa Kultury w tej sprawie – wyjaśnił twórca Małopolskiej Organizacji Turystycznej.
 
– Rozmawialiśmy o aplikacji visitmalopolska. To nowy produkt i ciekawa oferta dla turystów, ale wymaga, jak to się popularnie mówi doszlifowania. Integracja wszystkich ofert turystycznych w danych gminach, powinna być bardzo szybko wdrażana w aplikację, aby turysta miał najbardziej bieżącą ofertę z danej miejscowości. Wpadł ciekawy pomysł, żeby to integrować, a Urząd Marszałkowski obiecał zintegrować aplikację ze wszystkimi systemami centrum informacji turystycznej i atrakcjami z regionu – dodał Andrzej Gut-Mostowy.
 
Jak zapewnił przedstawiciel Małopolskiej Organizacji Turystycznej takie spotkania powinny odbywać się z udziałem marszałka województwa małopolskiego co najmniej raz w oku.
Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź