miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Brązowa Tarcza dla Liceum Ogólnokształcącego w Muszynie

0 817

Po raz kolejny Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Muszynie znalazło się w czołówce najlepszych liceów w kraju w ogólnopolskim rankingu „Perspektyw”.

 

Czytaj również: Wyłączą prąd! Nawet na 7 godzin [Harmonogram prac]

 

Ranking przygotowuje Kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, komisji ds. kształcenia KRASP, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przedstawicieli komitetów głównych olimpiad, pod przewodnictwem dr hab. Barbary Marcinkowskiej, prof. APS, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Kryteria Rankingu to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

 – Cieszymy się, że w tym roku nasze liceum uzyskało wysoką lokatę – mówi Izabela Łabuś, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie, w skład którego wchodzi Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego. Co roku przygotowujemy uczniów do różnych olimpiad, a absolwenci z 2020 roku zajęli czołowe miejsca w olimpiadach matematycznych. W zmaganiach „O Diamentowy Indeks AGH” Tomasz Smyda został finalistą, a w olimpiadzie „O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej” Magdalena Kumorek, Alicja Smyda i Ewelina Nieć zostały laureatkami zdobywając indeksy.

Na sukces złożyły się również bardzo wysokie wyniki zdawalności przedmiotów maturalnych na poziomie rozszerzonym, do którego w szkole przystępują wszyscy abiturienci, wybierając co najmniej dwa dodatkowe przedmioty.

fot.szkola.muszyna.pl
Źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź