miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Budowa nowego mostu nad Dunajcem idzie pełną parą! Już ponad 40% prac wykonanych

3 1 052

Prace związane z budową nowej przeprawy na Dunajcu postępują zgodnie z harmonogramem, a ich zaawansowanie szacowane jest aktualnie na 40 proc. W 2021 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosi przetargi, które obejmą łącznie 660 km dróg krajowych. W sumie będzie to 28 odcinków dróg ekspresowych i obwodnic, które po oddaniu do użytku wydłużą istniejące ciągi tras o ponad 330 km. Wśród ujętych inwestycji jest m.in. budowa łącznika w Chełmcu i Nowym Sączu. Planowane są również intensywne prace związane z rozbudową DK nr 75, potocznie zwanej “Sądeczanką”.

 

Czytaj również: Była gwiazda CSKA Moskwa, sądeczanin Dawid Janczyk liczy na duży transfer i powrót do ekstraklasy!

 

40% robót na budowie mostu na rzece Dunajec w m. Kurów (gm. Chełmiec) za nami. 200 m pomostu już jest – czytamy w komunikacie GDDKiA umieszczonym na Twitterze. 

Montuje się segmenty, potem się je przesuwa do przodu. To specjalny system budowy mostów stosowany w Kurowie. Mamy już wykonane 240 metrów tego pomostu. Cały most będzie miał ponad 600 metrów. Jeszcze trochę przed nami – mówi rzecznik krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Iwona Mikrut-Purchla w Radiu Kraków. 

Cały most wraz z dojazdami ma być gotowy do jesieni przyszłego roku. Koszt budowy przeprawy sięga 190 mln zł.

GDDKiA ogłosi w 2021 r. przetargi na 660 km dróg krajowych
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosi przetargi, które obejmą łącznie 660 km dróg krajowych. W sumie będzie to 28 odcinków dróg ekspresowych i obwodnic, które po oddaniu do użytku wydłużą istniejące ciągi tras o ponad 330 km. Szacowana wartość ich realizacji to ok. 17,6 mld zł. Ponadto będą też przetargi na zadania na istniejącej sieci dróg o łącznej długości przekraczającej 330 km i wartości szacunkowej ok. 2,5 mld złotych.

 

Planowana rozbudowa dróg krajowych i ekspresowych. Fot. GDDKiA

 

Wśród postępowań na nowe odcinki dróg przewidziano ponad 100 km drogi ekspresowej S19, po ok. 50 km S10 i S17 oraz ponad 20 km S74. Będą też obwodnice m.in. Bielska Podlaskiego, Nowego Sącza, Chełmca czy Kołbieli. Pozwoli to na domknięcie istniejącej sieci dróg ekspresowych.

Rafał Kmak
fot. GDDKiA, Facebook
źródło: PAP, Twitter

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
3 Komentarze
 1. keisyr pisze

  Brawo PiS ! Tak trzymać !
  Prowadzić inwestycje drogowe wokół Nowego Sącza !
  W samym Nowym Sączu nie dawać ani złotówki dopóki łajno Handzla jest w mieście !

 2. Marcin pisze

  sandecja vs opole 1:2 hahahaha !!!!! xd

 3. Dthhb pisze

  2 liga 2 liga.

Zostaw odpowiedź