miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Budowa PCS w Marcinkowicach idzie pełną parą!

0 425

Budowa Powiatowego Centrum Sportu przy Zespole Szkół w Marcinkowicach idzie pełną parą. Prace postępują w szybkim tempie, a budynek hali sportowej widać już z daleka. Inwestycja będzie kosztować ponad 20 mln złotych.

 

Czytaj również: Możliwe burze, ulewny deszcz, wiatr i grad [Ostrzeżenie meteorologiczne]

 

– Mam nadzieję, że w czerwcu przyszłego roku będziemy mogli oficjalnie otworzyć halę sportową i udostępnić ją wszystkim chętnym. W podziemiach budynku znajdzie się również najnowocześniejsza w Małopolsce strzelnica sportowa z niezbędną infrastrukturą – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Obok hali powstanie kompleks sportowy na świeżym powietrzu. Nie zabraknie boiska do gier zespołowych z trybunami, kortów tenisowych i odkrytego basenu, a także bieżni, skoczni do skoku w dal i wzwyż oraz rzutni (rzut kulą, młotem i dyskiem).

– To gigantyczne przedsięwzięcie wymagające wielu pozwoleń i zabiegów – dodaje starosta Marek Kwiatkowski, który kilka dni temu sprawdzał postęp prac. – Trzeba wszystko uzgodnić z odpowiednimi służbami i cały czas rozwiązywać pojawiające się problemy. Ale tek jest podczas realizowania dużych inwestycji. Najważniejsze, że prace postępują i pozyskaliśmy dofinansowanie do tego projektu. Po zakończeniu całości, przy Zespole Szkół w Marcinkowicach pojawi się więc nie tylko pełnowymiarowa hala sportowa, ale też zewnętrzny kompleks sportowy z boiskami, bieżnią, miejscem na pchnięcie kulą i basenem. To spełnienie marzeń, ale także odpowiedź na potrzeby mieszkańców Powiatu Nowosądeckiego. Chcę, aby powstało tu Powiatowe Centrum Sportu dostępne nie tylko dla uczniów i zawodników, ale też dla mieszkańców Sądecczyzny.

Dzięki staraniom i rozmowom na szczeblu ministerialnym, władze Powiatu Nowosądeckiego pozyskały dofinansowanie do budowy hali w wysokości 10,8 miliona złotych, a do budowy Powiatowego Centrum Sportu – 4,3 miliona złotych. W sumie, wartość tego projektu przekracza 20 mln złotych.

– Bardzo się cieszę, że taki obiekt powstaje właśnie u nas – mówi Iwona Sikorska, dyrektor Zespołu Szkół w Marcinkowicach.– To ważne tym bardziej, że w naszej szkole kształcą się przyszli mundurowi mający sporo zajęć z zakresu nauki sztuk walki, musztry, wychowania fizycznego i strzelania. Nowy obiekt pozwoli na to, aby wszystkie one odbywały się na miejscu.

Hala sportowa z zapleczem i strzelnicą ma być gotowa w czerwcu 2022 r. Boisko zewnętrzne do gier zespołowych wraz z trybunami, kortami tenisowymi, otwartym basenem, bieżnią, miejscem do skoku w dal i wzwyż, pchnięcia kulą, rzutu młotem i dyskiem – w 2023 r.

 

Fot., źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź