miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Budujemy dom Pani Dorocie, samotnej matce siedmiorga dzieci! [Udostępnij]

11 1 508

Rodzinna tragedia sprawiła, że Dorota Góra wraz z siedmiorgiem dzieci są w bardzo ciężkiej sytuacji. Śmierć męża i jednego z dzieci, to nie jedyne problemy, jakie nękały tę rodzinę. Trudne warunki mieszkaniowe utrudniają codzienne funkcjonowanie, jednak znaleźli się ludzie dobrze woli, którzy są ich wesprzeć i zorganizowano akcję pomocy.

 

Czytaj również: Wystawa „Tu rodziła się Solidarność” na nowosądeckim Rynku

 

Dom, w którym mieszka pani Dorota wraz z dziećmi, jest w złym stanie. Remont lub jakakolwiek ingerencja w budynek mogłaby się skończyć jego zawaleniem. Potrzebny jest więc nowy dom i właśnie ruszyły starania, aby on powstał – mówi Anna Pych, prezes fundacji „Będzie Dobrze” ze Starego Sącza, organizator akcji charytatywnej.

Siedmioro dzieci wraz z matką mieszka na dwóch pokojach i mają do dyspozycji kuchnię. Niestety nawet ta skromna przestrzeń jest pełna wilgoci, co źle wpływa na zdrowie całej rodziny. Wcześniej pani Dorota z Trzetrzewiny mogła liczyć na pomoc męża, ale on przegrał walkę z chorobą w 2018 roku. Cierpiał na guza przełyku. Cztery miesiące przed jego śmiercią rodzina straciła jedno z bliźniąt, które urodziło się bardzo ciężko upośledzone. 

Każdy, kto chciałby pomóc może przekazać datek na konto fundacji „Będzie Dobrze”, a jego numer to: 88109018380000000136846077. Należy dopisać: „Budujemy dom pani Doroty”. 

 

 

Nie można przejść obojętnie obok tej sytuacji. Ta rodzina potrzebuje pomocy i zachęcam wszystkich, którzy mogą, aby udzielili wsparcia. Każdy grosz się liczy i każdy grosz może przybliżyć te dzieci i ich mamę do normalnego funkcjonowania – powiedział Tomasz Michałowski, prezes stowarzyszenia „Dla Miasta” z Nowego Sącza.

Opr. Rafał Kmak
fot. Fundacja Będzie Dobrze

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
11 Komentarze
 1. Marcin pisze

  7×500 = 3500 + jakby pracowała to za tyle dostaja kredyt na 200tys tylko trzeba chcieć.

  1. Anna pisze

   Pracowała …a kto się zajmie dziećmi….A co to jest 3500zl miesiecznie ….dom ma wystawić…odłożyć…..rozumiem 13500 zł miesiecznie to by sobie poradzila….

   1. Marcin pisze

    prezydent ma 16tys ty chcesz 13.5

    po zawodówce? czy gastronomie? czy zawód: mama

    ciekawe że kiedyś jakie pieniadze były ale były i domy do dzisiaj stoją i nie takie problemy były i będą.

    1. Rafał pisze

     Pan Marcin musi być bardzo nieszczęśliwym człowiekiem, tyle jadu z nim siedzi. Nie zna Pan historii Pani Doroty. Nic nie jest czarne albo białe. Proszę się zastanowić parę razy zanim napisze się coś głupiego. Każdego może spotkać tragedia. Mimo wszystko życzę Panu miłego dnia.

     1. Marcin pisze

      To się bierze d#pe w troki i do roboty a nie żebra bo tak nauczyli !!

  2. Ula pisze

   Drogi “Marcinie pisze”
   Bardzo jestem ciekawa, który bank da Ci kredyt przy “takich” dochodach gdzie w gospodarstwie domowym znajduje się 8 osób. Dodam taki mały szczegół, że pieniądze z programu 500+ nie są brane pod uwagę przy ocenie zdolności kredytowej (dzisiaj są jutro ich może nie być więc nie można na nie liczyć). Naprawdę zastanówmy się zanim coś napiszemy bo słowa ranią nawet te napisane!!!

   1. Marcin pisze

    polecam przejsc sie do banku w takim razie

 2. Iwona pisze

  O czym ty gadasz . Lepiej nie komentuj jak nie znasz ludzi

 3. Paulina pisze
 4. janosikowe pisze

  Powiem tak. jak sie chcialo na sankach jezdzic to trzeba bylo wiedziec iz trzeba bedzie je tez ciagnac

  1. Marcin pisze

   brawo !

Zostaw odpowiedź