miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

W Świniarsku powstaje Centrum Aktywnego Wypoczynku! [ZDJĘCIA]

1 2 354

W grudniu rozpoczęły się prace zwiane z budową Centrum Aktywnego Wypoczynku w Świniarsku, a obecnie budynek stoi w stanie surowym. Być może obiekt zostanie oddany do użytku jeszcze przed wakacjami.

Czytaj również: W pożarze stracili wszystko! Trwa zbiórka na wykończenie ich nowego domu [ZDJĘCIA]

W obiekcie o powierzchni zabudowy ok. 560 m2 znajdą się m.in.: sala do ćwiczeń, szatnia z sanitariatami, siłownia wewnętrzna, pomieszczenia na spotkania turystyczne, mapy aktualizacyjne oraz drogowskazy z zaznaczeniem przebiegu tras rowerowo-biegowych.

Ponadto na zewnątrz budynku zostanie wybudowany maszt informacyjny, siłownia zewnętrzna, parking, stojaki dla rowerów, a także ciągi pieszo-jezdne.

Całkowity koszt inwestycji to 3 321 000,00 złotych, w tym dofinansowanie wynosi 1 301 643,19 złotych. Prace według założonego planu mają zostać zrealizowane do 30 września.

– To ważna inwestycja dla mieszkańców Świniarska, stary obiekt nadawał się już tylko do rozbiórki. Mam nadzieję, że LKS Świaniarsko dzięki tej inwestycji przyczyni się do promocji całej Gminy w Polsce! – mówi Rafał Kmak, radny ze Świniarska. 

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: UG Chełmiec

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Keisyr pisze

    Wyglada to na obore !!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.