miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Chcesz zostać logistykiem? Z nimi to możliwe!

0 211

W odpowiedzi na zapotrzebowanie ósmoklasistów, w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Krynicy-Zdroju utworzony został nowy kierunek: technikum logistyczne.

 

Czytaj również: Będzie kolejny punkt szczepień przeciwko Covid-19

 

–  Nie boimy się nowych wyzwań, a dzięki środkom pozyskanym z budżetu Powiatu Nowosądeckiego powstaje właśnie nowa pracownia logistyczna, wyposażona w sprzęt komputerowy i tablety – mówi Maria Aleksander– Pisz, dyrektor ZSP w Krynicy– Zdroju
– Sięgnęliśmy też po rządowy program Aktywna Tablica na lata 2020-2024, dzięki czemu w ręce przyszłych logistyków trafi interaktywny monitor dotykowy.

Logistyk to dziś specjalista od zaopatrzenia, planowania, produkcji, dystrybucji, transportu i komunikacji. Technik logistyk zajmuje się planowaniem, organizowaniem, kierowaniem i kontrolowaniem przemieszczania towarów od producenta do finalnego odbiorcy oraz wykorzystaniem informacji płynących z rynku. Powinien dostarczyć towar zgodnie z zamówieniem, zmniejszyć koszty, analizować stan zapasów w magazynie i zarządzać nimi, obsługiwać zamówienia i organizować transport wykorzystując w tym celu systemy informatyczne.
Logistyk zajmuje się również gospodarką odpadami, organizacją imprez masowych oraz tematyką logistyki w wojsku, policji, szpitalach i miastach. Znajdzie pracę w przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych i usługowych, w transporcie i spedycji, w centrach logistycznych, w branży informatycznej i telekomunikacyjnej, w gospodarce odpadami oraz urzędach i służbach mundurowych.

 
 – Przyszli logistycy mogą liczyć w naszej szkole na zdobycie międzynarodowych uprawnień EUROPASS w zakresie kwalifikacji SPL.01. Obsługa magazynów i SPL.04. Organizacja transportu oraz przygotowanie do podjęcia studiów wyższych czy prowadzenia własnej działalności gospodarczej – dodaje pani dyrektor.  – Czekają ich ponadto wycieczki dydaktyczne, udział w projektach biznesowych i grach edukacyjnych, staże zawodowe krajowe i zagraniczne, praktyki w przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych, transportowych, policji i jednostkach samorządu terytorialnego oraz dodatkowe kursy i szkolenia.

Atutem kierunku jest też nowoczesna baza dydaktyczna i wykształcona kadra nauczycieli przedmiotów zawodowych, którzy systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje, zarażają entuzjazmem, zachęcają do aktywności, a przy tym doskonale przygotowują do egzaminów z kwalifikacji zawodowych. Technika w ZSP Krynica-Zdrój po raz kolejny zdobyły Brązową Tarczę 2021 w Ogólnopolskim Rankingu Perspektywy.

Szczegóły znajdziesz:[TUTAJ]

 

 

Fot., źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź