miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Chełmiec: Wójt i radni złożyli uroczyste ślubowanie podczas I Sesji Rady Gminy! [ZDJĘCIA]

0 897

W sali posiedzeń Rady Gminy Chełmiec miało miejsce uroczyste ślubowanie wójta Bernarda Stawiarskiego, który rozpoczyna oficjalnie czwartą kadencję oraz radnych wybranych w październikowych wyborach samorządowych. Wiesław Szołdrowski został przewodniczącym Rady Gminy, natomiast wiceprzewodniczącymi: Marek Poręba oraz Wojciech Skrzypiec.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Prezydent Ludomir Handzel zaprzysiężony! Radni złożyli ślubowanie [ZDJĘCIA]

 

W sali posiedzeń Rady Gminy Chełmiec spotkali się wszyscy nowo wybrani radni, oprócz Aleksandry Opalskiej, która z przyczyn zdrowotnych była nieobecna. Wójt Bernard Stawiarski oraz radni gminni odebrali zaświadczenia o wyborze od przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej. W trakcie obrad odbyło się tajne głosowanie, które miało na celu wyłonienie nowego przewodniczącego Rady Gminy. Został nim Wiesław Szołdrowski, który był jedynym kandydatem na to stanowisko. Za jego wyborem głosowało osiemnaście osób, jedna osoba zagłosowała przeciw, a jeden z oddanych głosów okazał się być nieważny.

Podczas I Sesji Rady Gminy Chełmiec wybrano również dwóch wiceprzewodniczących, a zostali nimi Marek Poręba (siedemnaście głosów za) i Wojciech Skrzypiec (trzynaście głosów za). Za trzecim kandydatem, którym był Jakub Ledniowski opowiedziało się tylko sześć osób.

I Sesję Rady Gminy Chełmiec poprowadził Jan Mróz (najstarszy radny), a po wyborze nowego przewodniczącego, dalszą częścią obrad dowodził Wiesław Szołdrowski.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź