miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Co nas czeka w weekend? Prognoza pogody 24-26 marca

0 331

Po ciepłym piątku, w czasie którego możemy spodziewać się lokalnych burz i przelotnych opadów deszczu, sobota i niedziela nieco chłodniejsze i z większym zachmurzeniem oraz deszczem. Na Sądecczyźnie i w Nowym Sączu ciepło. W piątek do 20 stopni. W niedzielę chłodniej, maks to 14°C. Zachmurzenie duże, z przejaśnieniami. Wiatr słaby i umiarkowany. Ciśnienie w dół.

Czytaj również: Czeka nas sporo pracy! Wspólnie posprzątajmy brzegi Dunajca

PIĄTEK (24.03)

Sytuacja baryczna
Polska znajduje się w zasięgu rozległego układu niżowego z ośrodkami nad Wyspami Brytyjskimi i Skandynawią, który sprowadza do nas ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie. Z zachodu na wschód przemieszcza się układ frontów atmosferycznych. Ciśnienie spada.

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego
Zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północy i zachodzie opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17°C do 21°C, w rejonach podgórskich od 14°C do 17°C, wysoko w Beskidach od 9°C do 13°C, na szczytach Tatr około 6°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny (od 30 km/h do 45 km/h), w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni.

Kraków: 21°C
Nowy Sącz: 20°C
Kielce: 18°C
Rzeszów: 18°C
Zakopane: 14°C

SOBOTA (25.03)

Sytuacja baryczna
Polska będzie w zasięgu układu niżowego znad Wysp Brytyjskich i Skandynawii, w ciepłym powietrzu polarnym morskim. Wystąpią niewielkie wahania ciśnienia.

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego
Zachmurzenie duże, miejscami, zwłaszcza na północnym zachodzie, większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu, wysoko w Beskidach również deszczu ze śniegiem i śniegu, w Tatrach opady śniegu. Miejscami burze. Na południowym wschodzie opady o natężeniu umiarkowanym. W Bieszczadach prognozowana suma opadów do 20 mm. Temperatura maksymalna od 11°C do 14°C, w rejonach podgórskich od 8°C do 12°C, na szczytach Tatr około –1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

Kraków: 14°C
Nowy Sącz: 14°C
Kielce: 13°C
Rzeszów: 14°C
Zakopane: 9°C

NIEDZIELA (26.03)

Sytuacja baryczna
Polska pozostanie w zasięgu układu niżowego znad Bałtyku, w chłodnym powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie będzie spadać.

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego
Zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12°C do 14°C, w rejonach podgórskich od 10°C do 12°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.

Kraków: 14°C
Nowy Sącz: 14°C
Kielce: 13°C
Rzeszów: 14°C
Zakopane: 10°C

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź