miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Coraz bliżej referendum w sprawie odwołania burmistrza Piwnicznej-Zdroju?

0 573

Nie dwa miesiące, a zaledwie dwa tygodnie zajęło komitetowi referendalnemu zebranie blisko tysiąca podpisów mieszkańców Piwnicznej-Zdroju, którzy opowiedzieli się za inicjatywą referendalną. Przedmiotem referendum ma być odwołanie burmistrza Dariusza Chorużyka z pełnionej przez niego funkcji.

 

O sprawie pisaliśmy tutaj – KLIK

 

Dariusz Chorużyk

W środę, tj. 25.09. do Komisarza Wyborczego I w Nowym Sącza wpłynął wniosek o przeprowadzenie referendum gminnego. Do wniosku dołączono karty z podpisami Mieszkańców Piwnicznej-Zdroju. Komisarz Wyborczy zgodnie z ustawą o referendum lokalnym ma 30 dni na zweryfikowanie wniosku i podanie daty referendum. Referendum przeprowadza się w dzień wolny od pracy najpóźniej w 50 dniu od dnia opublikowania postanowienia komisarza wyborczego.

 

W referendum zostanie postawione pytanie o następującej treści:
„Czy jest Pan/Pani za odwołaniem burmistrza Piwnicznej Zdroju przed upływem kadencji?”

 

– To pokłosie działań Pana Chorużyka. Jesteśmy bardzo niezadowoleni z jego rządów. Wybory miały miejsce 10 miesięcy temu, a w gminie nic się nie zmieniło. Najbardziej bulwersuje nas fakt niedotrzymania zapisów Budżetu Obywatelskiego. 2700 osób głosowało, a obecna władza nic z tym nie robi – informował w rozmowie z miastoNS.pl Piotr Ściegienny, inicjator postępowania referendalnego. – Apelujemy do wszystkich, którym nie jest obojętna nasza Piwniczna o udział w referendum – dodaje Pan Piotr.

Rafał Kmak
fot. archiwum

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź