miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Coraz więcej ozdrowieńców! Sądecczyzna kolejną dobę bez nowych zakażeń koronawirusem [Raport 17.05.2020]

0 396

Wojewódzka Stacja Sanitarono-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała o nowych przypadkach infekcji koronawirusem w Małopolsce. Dzisiejszy raport jest wyjątkowo pomyślny. Statystyki pokazują, iż więcej mamy w Małopolsce ozdrowieńców, niż osób zainfekowanych chorobą. Przybyły jedynie 4 osoby zakażone koronawirusem. W całej Polsce natomiast odnotowano łącznie 18 529 przypadków choroby, z czego 925 osób zmarło.

 

Czytaj również: Od 18 maja otwarcie m.in. restauracji i zakładów fryzjerskich!
Rząd luzuje gospodarkę – KLIK

 

– Z radością przekazujemy, że otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych 6 ozdrowieńcach z naszego województwa. To 5 kobiet i 1 mężczyzna, w wieku od 14 do 47 lat, z Krakowa , którzy przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 572 ozdrowieńców – poinformował dzisiaj Sanepid.

 

 

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie #koronawirus SARS-CoV-2 u kolejnych 4 osób. W tej grupie jest 3 mężczyzn i 1 kobieta, w wieku od 34 do 50 lat, z powiatu oświęcimskiego (3) i chrzanowskiego (1). Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1128 osób.

 

 

 

Na Sądecczyźnie stabilnie, ubywa osób na kwarantannie
W Nowym Sączu na dzisiaj (17 maja) mamy 10 osób zainfekowanych koronawirusem. W powiecie nowosądeckim natomiast jest to 18 przypadków. Na godzinę 9:30 w Nowym Sączu oraz w powiecie nowosądeckim 155 osób przebywało na kwarantannie z polecenia Sanepidu (miasto – 40, powiat – 115), 263 osoby przebywały na tzw. kwarantannie granicznej (miasto – 47, powiat – 216) oraz 155 osób było objętych nadzorem epidemiologicznym (miasto – 51, powiat – 104).

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia
W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ – KLIK

 

 

Niestety musimy również poinformować o śmierci 90-letniej kobiety i 66 letniego mężczyzny. Potwierdzono, że przyczyną zgonów był COVID-19. Zmarli mieli choroby współistniejące. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 39.

 

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Wkrótce rozprzestrzenił się na całe Chiny. Łącznie zakaziło się tam nim prawie 83 tys. osób, zmarło ponad 4,6 tys.

Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach.

Rafał Kmak
Źródło informacji: WSSE w Krakowie
fot. archiwum, pixabay.com (ilustracyjne)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź