miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

„Cudze chwalicie – Paszyna nie znacie!” Fenomen paszyński zekranizowany

1 1 051

Do sieci trafi film na temat niezwykłego miejsca – Muzeum Sztuki Ludowej w Paszynie, w którym znajduje się ponad 3 tysiące eksponatów wytworzonych przez prostych ludzi. Muzeum gromadzi zbiory wielu samorodnych artystów, którzy w latach 50. XX wieku tworzyli unikatowe rzeźby oraz rysunki na szkle, a wśród nich był m.in. głuchoniemy Wojtek, którego można nazwać prekursorem rzeźby ludowej w Paszynie. Na temat muzeum i fenomenu paszyńskiego opowiada w filmie Proboszcz Parafii ks. Krzysztof Smoroński oraz Dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, Robert Ślusarek.

 

Czytaj również: „Planowane są wielkie inwestycje kolejowe w naszym rejonie”. Narada Zespołu ds. Rozwiązań Komunikacyjnych w Małopolsce!

 

Powstanie filmu na temat muzeum sztuki ludowej, mamy nadzieję, przyczyni się do większej rozpoznawalności muzeum, a tym samym zwiększy liczbę osób odwiedzające to miejsce i być może pomoże w pozyskaniu funduszy na rozwój tego miejsca. Jeszcze w tym tygodniu film trafi do Internetu i będzie dostępny dla każdej zainteresowanej osoby m.in. na Facebook.com/stowarzyszeni (KLIK) – informują działacze Stowarzyszenia Dla Ziemi Sądeckiej.

 

 

Projekt realizowany jest w ramach konkursu “Kocham Sądeckie” przy wsparciu finansowym Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Gruby Adaś pisze

    Bracia Kruczki wspaniale reprezentują Paszyn , chwała Im

Zostaw odpowiedź