miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Ćwiczenia Wojsk Obrony Terytorialnej

0 397

W okresie od 18 listopada do 3 grudnia br. w rejonie Limanowej odbędzie się szkolenie wojskowe organizowane przez 11 Małopolską Brygadę Obrony Terytorialnej. Szkolenie będzie zintegrowanym działaniem taktycznym, prowadzonym przez żołnierzy 114 batalionu lekkiej piechoty w Limanowej.

Czytaj również: Mularczyk: Niemcy poparły rezolucję ONZ ws. odszkodowań dla Ukrainy, to znaczy, że uznają zasadę odpowiedzialności

Podczas szkolenia nie przewiduje się użycia środków pozoracji pola walki. Organizator szkolenia bierze pełną odpowiedzialność oraz zabezpieczy teren szkolenia na czas jego trwania.

Obszar, w którym odbywać się będą ćwiczenia wojskowe wskazany jest poniżej.

114 batalion lekkiej piechoty mający swoją siedzibę w Limanowej jest pododdziałem wchodzącym w skład 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Jego stałym rejonem odpowiedzialności są cztery powiaty: myślenicki, limanowski, nowotarski i tatrzański. W skład batalionu wejdą cztery kompanie lekkiej piechoty. 

Wszystkie kompanie będą sprofilowane na tak zwaną specjalizację górską, dlatego poza przygotowaniem do obrony, żołnierze WOT będą szkoleni także do wspierania lokalnych społeczności w obszarze specyficznych potrzeb tego regionu poprzez współpracę z GOPR, TOPR i innymi organizacjami, które niosą pomoc w górach.

Źródło i fot.: Miasto Limanowa
fot.: ilustracyjne (Wojsko Polskie)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź