miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

CZERWONY ALARM! Najwyższy stopień zagrożenia powodziowego w naszym regionie

2 7 015

O godz. 20:30 Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podniosło stopień ostrzeżenia hydrologicznego w naszym regionie do trzeciego, najwyższego. Ma to związek z już wysokim stanem wód w Małopolsce i prognozowanymi, dalszymi opadami deszczu.

 

W województwie małopolskim spodziewane są przekroczenia stanów alarmowych zwłaszcza w zlewniach Skawy, Raby oraz Dunajca. Stan alarmowy może zostać przekroczony także na Małej Wiśle w profilu Jawiszowice. W zlewniach: Soły poniżej kaskady zbiorników, Skawy, Raby, Dunajca, Ropy oraz na mniejszych bezpośrednich dopływach Wisły na terenie województwa, spodziewane przekroczenia stanów ostrzegawczych – czytamy w najnowszym ostrzeżeniu RCB.

Obecnie na żadnej rzece na Sądecczyźnie nie zostały przekroczone stany ostrzegawcze. Mogło do tego dojść na Kamienicy, jednak gdy opady ustały, woda zaczęła opadać. Na zachód od naszego regionu, sytuacja jest już bardzo zła. Na sześciu rzekach przekroczone są już stany alarmowe.

Niestety prognozy na najbliższe godziny nie napawają optymizmem. O godz. 18:40 wydano kolejne ostrzeżenie meteorologiczne, lecz tym razem już drugiego stopnia dla miasta Nowy Sącz i powiatu nowosądeckiego.

Sytuacja pogodowa w regionie na bieżąco na miastoNS.pl

 

Marek Jaśkiewicz
fot. Agnieszka Michalik (archiwum), Rządowe Centrum Bezpieczeństwa

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. Heniek pisze

    No to nam nowy most nad Dunajcem trochę się opóźni…

  2. Waldo pisze

    Byle poszkodowanych nie było za wielu. Szkoda ludzi.

Zostaw odpowiedź