miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dopiero zaczęli wspólne życie, a już stracili wszystko! Pomóż Nadii i Łukaszowi z Dąbrowej

4 10 462

W czwartek (1 lutego) w miejscowości Dąbrowa doszło do ogromnej tragedii. Spłonął dom rodzinny Nadii Załęskiej, który zamieszkiwała po ślubie wraz ze swoim mężem. Właściciel firmy Meritum Podatki, w której pracuje poszkodowana oraz pracownicy bez wahania zdecydowali się pospieszyć na ratunek organizując zrzutkę na rzecz ofiar pożaru.

Czytaj również: Dąbrowa: 29 strażaków walczyło z ogniem! [ZDJĘCIA]

– Nadia pracuje u mnie w firmie, zawsze mogliśmy liczyć na jej pomoc i dlatego nie możemy pozostać obojętni na tragedię, jakiej doznała wraz ze swoim mężem. Nie tak dawno wzięła ślub z Łukaszem, dosłownie kilka miesięcy temu. Jest to osoba bardzo sympatyczna i życzliwa dla współpracowników. Zawsze była uśmiechnięta – powiedział Maciej Wawrzyniak, właściciel firmy Meritum Podatki z Nowego Sącza w rozmowie dla portalu miastoNS.pl.

Nadia (26 lat) i Łukasz Basiaga pod koniec ubiegłego roku zawarli związek małżeński i zaplanowali organizację wspólnej przyszłości w domu rodzinnym Nadii, który znajduje się w miejscowości Dąbrowa. Pożar doszczętnie zniszczył ich cały majątek i zaburzył szczęście, które wspólnie zaczęli budować po ślubie.

W czwartek (1 lutego) ok. godz. 2:34 w nocy obudził ich swąd dymu i skwierczący ogień za ścianą. W kilka sekund ewakuowali się z budynku mieszkalnego i nie mieli czasu na ratowanie dobytku. Rodzice Nadii kilka lat temu wyjechali do pracy za granicę, natomiast ona wraz z siostrą zostały w Polsce. Radziła sobie doskonale w zarządzaniu gospodarstwem. Dom niestety nie był ubezpieczony, więc małżeństwo nie może liczyć na żadne wsparcie z tytułu odszkodowania.

W obliczu niewyobrażalnej tragedii, która spotkała nowożeńców obojętni nie pozostali ludzie z otoczenia Nadii, którzy zorganizowali zbiórkę środków finansowych dla pokrzywdzonych przez żywioł na zrzutka.pl. Maciej Wawrzyniak, który jest właścicielem firmy Meritum Podatki reprezentuje grupę 29 osób, która zdecydowała się na spontaniczną pomoc.

Wszystkie pieniądze, które uda się zebrać zostaną wpłacone na rachunek bankowy Nadii i Łukasza Basiagów w terminie siedmiu dni od daty zakończenia zbiórki. Środki zostaną przeznaczone na najpilniejsze potrzeby małżeństwa z Dąbrowej.

Zbiórka na rzecz Nadii i Łukasza prowadzona jest pod linkiem:
https://zrzutka.pl/zn6x5m

Agnieszka Michalik
Fot.: Maciej Wawrzyniak, KM PSP NS

Komentarze Facebook
Zobacz również
4 Komentarze
 1. artur pisze

  to chyba właściciel Meritum Podatki spalił dla reklamy bo z 3 razy reklamują

  1. Anna pisze

   Jesteś idiotą

   1. XXX pisze

    moze aniu sobie sama ogrzej pieska w bloku a potem narzekaj ze ci sie kawalerka spaliła i wielkie wymagania dawajcie kase.. dno

 2. Przemek pisze

  Moze tak arturku podpiszesz sie pelnymi danymi zeby swiat zobaczyl jaki idiota po nim chodzi Na pewno twoje otoczenie bedzie podziwialo biede umyslowa

Zostaw odpowiedź