miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Debata w Muszynie. Jarosław Gowin: turystyka jest ważna dla polskiego PKB

1 903

Turystyka jest ważna dla polskiego PKB, zwłaszcza dla poszczególnych regionów; mogliśmy się o tym przekonać dotkliwie podczas pandemii – mówił w poniedziałek wicepremier Jarosław Gowin podczas konferencji programowej Porozumienia w Muszynie poświęconej turystyce. W spotkaniu udział wzięli również: wiceminister Andrzej Gut-Mostowy, Krzysztof Głuc, Edyta Brongiel, Jarosław Baziak, Kazimierz Gizicki, Jan Golba, Jan Dziedzina.

 

Czytaj również: Nowy Sącz najlepszy! Małopolska Liga Mistrzów OHP za nami

 

O tym, jak ważna jest turystyka dla polskiego PKB, a zwłaszcza dla poszczególnych regionów, mogliśmy się przekonać bardzo dotkliwie podczas miesięcy pandemii. Jesteśmy w przededniu zakończenia pandemii. Zakończyliśmy walkę z kolejną falą i jeżeli zaszczepimy się w przynajmniej 70 proc., to jest nadzieja, że czwarta fala się nie pojawi i jest nadzieja na to, że odrodzi się turystyka – mówił Gowin.

 

 

– Wiceminister rozwoju, pracy i technologii Andrzej Gut-Mostowy powiedział, że pandemia bardzo zmieniła przyzwyczajenia turystyczne i potrzeby rekreacyjne. Dodał, że teraz turyści chcą wypoczywać aktywnie. „Podczas miesięcy pandemii, choć obiekty turystyczne były zamknięte, to pełne turystów były dukty leśne, oblężone były parki narodowe – zauważył wiceminister.

 

 

Zapowiedział on, że niebawem powstanie nowy rejestr obiektów turystycznych na stronie turystyka.gov.pl.

Wszystkie rejestry obiektów noclegowych, hotelowych, które obecnie funkcjonują na stronie ministerstwa rozwoju, zostaną fundamentalnie zmienione i udoskonalone. Wszystkie obiekty hotelowe, pensjonatowe, które są zarejestrowane w Urzędach Marszałkowskich będą na stronie ministerstwa rozwoju w sposób interaktywny, dynamicznie prezentowane. W pierwszych dniach lipca na portalu będzie totalna rewolucja – zapowiedział wiceminister.

Burmistrz Muszyny, a zarazem prezes Zarządu Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP Jan Golba przekonywał, że po pandemii są potrzebne publiczne inwestycje w infrastrukturę turystyczną.

Te inwestycje są nie tylko wyraźnym wsparciem miejscowości turystycznych, ale mają bardzo szczególną moc rozwojową. Jest pilna potrzeba stworzenia rządowego programu odbudowy turystyki w Polsce i szybkie uruchomienie środków na inwestycje – zarówno w infrastrukturę turystyczną, jak również uzdrowiskową. Jestem przekonany, że inwestycje w turystyce dadzą wymierny efekt – wskazał Golba.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Fakdak pisze

    Turyrystyka jest niezmiernie ważna dlatego moja partia z największym poparciem na świecie zamknęła ją na rok czasu, musimy dbać o ludzi

Zostaw odpowiedź