miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Diecezjalne Święto Rodziny w Starym Sączu

0 2 559

W trzecią niedzielę czerwca (19) centralne obchody Diecezjalnego Święta Rodziny zgromadzą nas ponownie w Starym Sączu. O godz. 11.00 na Ołtarzu Papieskim rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem Pasterza naszej diecezji Biskupa Andrzeja Jeża. Podczas Mszy św. odbędzie się obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. 

Czytaj również: Pomysły na prezent, które zrealizujesz z ukochaną osobą!

Jest to od lat szczególny dzień wdzięczności Bogu za wspólnotę małżeńską i rodzinną, która swoim życiem pragnie głosić Ewangelię rodziny. W tym dniu, każda rodzina i parafia naszej diecezji jest zaproszona, aby ten czas uczynić szczególną chwilą ukazującą piękno tej wspólnoty miłości. Świętowanie rozpoczniemy już 18 czerwca w Zabawie, gdzie będziemy przeżywać szczególny czas modlitw z małżeństwami, rodzinami i kapłanami za każdą wspólnotę małżeńską i rodzinną w naszej diecezji.

Po Mszy św. jak zawsze będzie można skorzystać z oferty obiadowej Domu Rekolekcyjnego Opoka. Obszerny, zielony i bezpieczny plac przy Ołtarzu Papieskim daje możliwość miłego spędzenia niedzielnego popołudnia, pielgrzymkowo i rekreacyjnie. Jak zawsze zadbano o atrakcje dla dzieci i całych rodzin, min: dmuchany zamek, zjeżdżalnie, bumber ball, wata cukrowa, popcorn, lody, napoje, balony, malowanie twarzy, konkursy, zabawy, itp. Nie zabraknie także dobrej muzyki. Warto wziąć ze sobą koc, by móc wygodnie piknikować. Piękno samego Starego Sącza i okolic daje ponadto okazję, aby także poznać bliżej to miejsce i wracać do niego podczas wakacyjnych rodzinnych podróży.

Na uroczystość Diecezjalnego Święta Rodziny przyjedzie mi. in.: Rodzinne pielgrzymowanie szlakami św. Jakuba z parafii św. Jakuba w Brzesku, Rodzinne pielgrzymowanie beskidzką drogą św. Jakuba z parafii św. Mikołaja biskupa z Przyszowej oraz Rodzinna pielgrzymka rowerowa, która 19 czerwca wyruszy o godz. 9.00 z parafii św. Jana Pawła II w Nowym Sączu i uda się kierunku Ołtarza Papieskiego w Starym Sączu. Zachęcamy do dołączenia do tej grupy. Aby do niej dołączyć oprócz fizycznej obecności na rowerze w godzinie zbiórki, nie są wymagane żadne wcześniejsze zapisy. 

Diecezjalne Święto Rodziny zakończy w naszej diecezji przeżywany w całym Kościele powszechnym Rok Rodziny. Z tej okazji Biskup Tarnowski podczas Mszy św. przekaże każdemu małżeństwu i rodzinie modlitewnik przygotowany w Sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie.

Źródło: Diecezja tarnowska (ks. Piotr Cebula)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź