miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Do szkoły najwcześniej 18 stycznia 2021 roku! Sklepy i galerie czynne od nast. soboty

0 1 104

Szkoły pozostaną zamknięte do 23-24 grudnia, natomiast ferie zimowe zostaną skumulowane w całym kraju w dniach 4-17 stycznia 2021 roku, żeby ograniczyć wyjazdy – poinformował premier Mateusz Morawiecki. Rząd ogłosił dodatkowo, że od 28 listopada otworzy sklepy i usługi w galeriach handlowych w ścisłym reżimie sanitarnym

 

Czytaj również: Przebadają całą populację w województwie! Jako pierwsze Małopolska, Podkarpacie i Śląsk

 

Będzie kontynuacja zamknięcia szkół do 23-24 grudnia, ale podjęliśmy decyzję, że ferie będą skumulowane w jednym okresie między 4 a 17 stycznia – powiedział premier Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Ferie, które zwykle były rozłożone na różne województwa w różnym czasie, żeby ruch w turystyce i gospodarce był jak największy, w 2021 roku muszą być skumulowane w jednym czasie, żeby ten ruch był jak najmniejszy, żeby nie zamawiać wyjazdów, nie wyjeżdzać, siedzieć w domu, żeby mobilność była jak najmniejsza – dodał. 

Rząd ogłosił dodatkowo, że od 28 listopada otworzy sklepy i usługi w galeriach handlowych w ścisłym reżimie sanitarnym – poinformował premier Mateusz Morawiecki. Do 27 grudnia zamknięte pozostaną branża gastromiczna i fitness.

Zdecydowaliśmy, że od przyszłej soboty placówki handlowe będą mogły działać w najwyższym reżimie sanitarnym – powiedział premier na konferencji prasowej.

– Byliśmy nakłaniani też przez inne branże, przez gastronomię, przez branżę wydarzeń kulturalnych, kina, teatry, ale i siłownie, fitness, by otworzyć te placówki. (…) Jednak idziemy za radą naszych epidemiologów i zdecydowaliśmy się je pozostawić zamknięte również w okresie przedświątecznym, do 27 grudnia. Przed świętami poinformujemy te placówki, co dalej – dodał.

źródło: PAP
fot. pixabay.com

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź