miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Droga w Suchej Strudze w końcu naprawiona! Poprad już nie odetnie mieszkańców od świata [ZDJĘCIA]

0 112

Jedna z dróg w Suchej Strudze (gmina Rytro) kilka lat temu została zniszczona przez wody Popradu. Teraz mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ odremontowano ten odcinek oraz zabezpieczono przed ewentualnym podniesieniem się stanu rzeki. Koszt tej inwestycji to blisko 2 miliony złotych.

 

Czytaj również: Na przystanku w Korzennej naładujesz komórkę!

 

Zabezpieczono skarpę zbocza, tak aby w przyszłości wzburzona rzeka nie powodowała osuwania się drogi. Nawierzchnię wykonano z betonu cementowego ze specjalnymi ławami pod bariery, które mają zapobiec podnoszeniu i podmywaniu nawierzchni w razie wezbrań Popradu.

Sporo energii i zabiegów na szczeblu wojewódzkim i ministerialnym kosztowało nas otrzymanie dofinansowania na remont tej drogi. Otrzymaliśmy jednak promesę na odbudowę zniszczeń powodziowych z 2010 roku. Prace zostały wykonane szybko i profesjonalnie, z uwzględnieniem uwag mieszkańców. Dzisiaj można już bezpiecznie przejechać betonową drogą, która będzie bardziej odporna na działanie wód Popradu niż asfalt – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak.

 

 

Mieszkańcy mają prawie czterysta metrów nowej drogi. Brzeg rzeki został zabezpieczony, a korpus drogi jest wzmocniony koszami siatkowymi i kamiennymi narzutami, które są zalane betonem. Dzięki temu tworzą zbrojony mur oporowy – dodaje wicestarosta Antoni Koszyk.

 

 

Opr.: Klaudia Celusta

Źródło i fot.: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź