miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Druhowie z Krynicy-Zdroju oddali 13 litrów bezcennego płynu! [Zdjęcia]

0 1 720

„Ognisty Ratownik  Gorąca Krew” oraz „Wakacyjna kropla krwi” pod tymi hasłami wczoraj (4 sierpnia) w Krynicy-Zdroju Państwowa Straż Pożarna zorganizowała akcję poboru krwi. Ochotnicy jak zwykle nie zawiedli udało się zdobyć 13 litrów tego bezcennego płynu!

 

Czytaj również: Wyłączą prąd! Sprawdź czy u Ciebie? [Harmonogram prac]

 

Akcja była odpowiedzią na apel centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa, które alarmują, że w okresie wakacyjnym stale brakuje krwi. Związane jest to m.in. z okresem urlopowym krwiodawców. Brakuje każdej grupy krwi, ale najbardziej pożądane są grupy minusowe 0 Rh-, A Rh-, B Rh- i AB Rh- informuje PSP w Krynicy Zdroju. – Na apel odpowiedziało 42 osoby, z czego dokonano 29 pobrań – co stanowi 13 litrów pełnej krwi. Tak dobry wynik akcji zawdzięczamy oddanym krwiodawcom strażakom jak również turystom i mieszkańcom uzdrowiska Krynica Zdrój, którzy licznie przybyli by podzielić się cząstką siebie – Darem Krwi.

Dzięki zaangażowaniu wielu już oddających osiągnięto tak dobry wynik w tak ciężkim okresie wakacyjnym, gdzie w całym kraju notuje się deficyt krwi. Na wyróżnienie po raz kolejny zasługują druhny i druhowie z OSP Czyrna, Mochnaczka Niżna Łabowa, Berest. Budującym jest fakt że ciągle na akcje organizowane przez strażaków przybywają nowi oddający, którzy oddali krew po raz pierwszy. Gratulujemy pięknej postawy pomocy innym.

Każdy oddający otrzymał czekolady, brelok do kluczy oraz brelok PCK z grupą krwi. Zainteresowanie akcją jak i sama akcja wykazuje, że jest ogromna potrzeba i chęć oddawania krwi dla potrzebujących. Środowiska strażackie kolejny raz potwierdzają, że zawsze można na nich liczyć.

 

 

Opr. Rafał Kmak
fot. PSP Nowy Sącz, PSP Krynica-Zdrój

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź