miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dunajec jest nieprzewidywalny [Zdjęcia, film]

3 9 899

Wczoraj rozpoczęto opróżnianie zbiornika-zapory w Niedzicy. Sytuacja związana z upustem wody ostatnio miała miejsce w 2014 r. Akcję rozpoczęto pod kryptonimem “Żywioł”. Poniżej kilka zdjęć z Niedzicy ilustrujące potęgę i piękno wody (fot. Centrum Turystyki i Rekreacji Niedzica.pl)

W związku z powyższym poziom Dunajca znacząco się podniósł uniemożliwiając m.in. kontynuację prac związanych z budową nowego mostu w Nowym Sączu. O tym pisaliśmy tutaj: Prace przy budowie mostu helenskiego całkowicie wstrzymane – KLIK

Obecnie poziom wody w Dunajcu utrzymuje się na wysokim poziomie, jego stan nie zagraża przylegającym miejscowościom. Niemniej dzięki uprzejmości Video Active mamy niepowtarzalną okazję przyjrzenia się temu żywiołowi z bliska. Film prezentuje nurt Dunajca na wysokości mostu św. Kingi oraz elektrowni na rzece Dunajec.

Komentarze Facebook
Zobacz również
3 Komentarze
  1. Łukasz Gieniec pisze

    Zapraszamy teraz Pana Stawiarskiego i poplecznika Florka nad rzekę i budowę kładki antygrawitacyjnej…

  2. Kryśka pisze

    Niestety ta elektrownia na Dunajcu zagraża mieszkańcom Świniarska, Małej Wsi i os. Helena w Nowym Sączu!!! Nikt nie widzi, że przez ten próg woda napiera wprost w wał na wysokości wspomnianej miejscowości?! Tylko czekać na tragedię…

  3. Janek pisze

    Oby nikt przez tą wodę nie ucierpiał!!!! Wójtowi Chełmca coś wreszcie dla większości mieszkańców gminy i miasta udało się ,,zrobić” – nie załatwił mostu, nie odtrąbił sukcesu i na szczęście nie stoi most pontonowy ( teraz to chyba już by nie stał). W wojsku są myślący. Nie ma takiej prowizorki by wytrzymała taką wodę – mogłoby dojść do tragedii. Przed nami jeszcze zima i kra. Panie Wójcie – udało się – fux, gratuluję …..i to nie jest kpina!!!!

Zostaw odpowiedź