miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dyrektor Sądeckiego Pogotowia zwolniony!

Pierwsze zwolnienia w Starostwie Powiatowym

2 2 024

Jak informuje biuro rzecznika Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu, dyrektor Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego Józef Zygmunt został zwolniony dyscyplinarnie.

Maria Olszowska z biura prasowego informuję, że głównym powód to skutek przeprowadzonej kontroli. Po zapoznaniu się z jej wynikami, zarząd powiatu podjął decyzję o zwolnieniu dyscyplinarnym.

– Pan dyrektor doprowadził do katastrofalnej sytuacji finansowej w pogotowiu. Naruszył przepisy finansowe –  chodzi ściślej o ustawę o finansach publicznych, ustawę o rachunkowości oraz wewnętrzne regulacje jednostki dotyczące zarządzania finansami – komentuje Olszowska. – Strata finansowa – od stycznia do października 2018 roku – wynosi ponad 1 milion 100 tysięcy złotych. Natomiast strata wynikająca z niezapłacenia ZUS od wynagrodzeń ratowników – ponad 1,5 miliona złotych – dodaje.

– Na pewno odwołam się do sądu pracy – komentuje były już dyrektor sadeckiego pogotowia ratunkowego Józef Zygmunt.

Przypomnijmy, Zygmunt to były członek Prawa i Sprawiedliwości. W ubiegłej kadencji oprócz dyrektora pogotowia pełnił rolę przewodniczącego Rady w Chełmcu. W ostatnich wyborach do Rady Gminy Chełmiec startował z list komitetu Bernarda Stawiarskiego. Mandatu nie zdobył. Funkcję dyrektora pogotowia pełnił od 2010 r. 

Rafał Kmak, fot. arch.

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. Jakub Fałowski pisze

    No to się nasz “kłamczuszek” doigrał – trzeba było zdradzać kolegów? I to w sumie kilka razy…

  2. Zbyszek pisze

    Spokojnie. Posada Wicewójta czeka w Chełmcu 😉

Zostaw odpowiedź