miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dzień otwarty Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie

0 40

Dla gimnazjalistów uczestniczących w dniu otwartym Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie przygotowane zostały specjalne atrakcje. Na uczniów czekały m.in. mydełka wyprodukowane z oliwy z oliwek, smalcu i oleju kokosowego oraz pokazy carvingu.

Czytaj również: W Niskowej powstanie nowoczesne centrum rekreacyjne

Z ofertą Powiatowego Zespołu Szkół w Muszynie zapoznali się trzecioklasiści z gimnazjów w: Krynicy-Zdroju, Muszynie, Powroźniku oraz Tyliczu. Po pracowniach zainteresowanych oprowadzili uczniowie szkoły, którzy mieli na sobie nietypowe kreacje. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy carvingu w wykonaniu uczennic Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. W pracowni chemicznej uczestnikom wręczone zostały mydełka z oliwy z oliwek, smalcu i oleju kokosowego, które zostały wyprodukowane podczas pokazów. Gimnazjaliści brali udział w quizach z języka angielskiego i niemieckiego, żonglowali i układali kostkę Rubika na czas oraz uczestniczyli w ciekawych zajęciach fotograficznych.

Umowa patronacka z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie daje możliwość udziału w wykładach i zajęciach laboratoryjnych na uczelni, w której co roku uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół walczą w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „O Diamentowy Indeks AGH”.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.