miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dziesięć nowych zakażeń na Sądecczyźnie! Koronawirus nie odpuszcza, zachowajmy czujność [Raport 01.07.2020]

0 2 532

Wojewódzka Stacja Sanitarono-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała o nowych przypadkach infekcji koronawirusem w Małopolsce. Niestety w powiecie nowosądeckim ponownie zanotowano dużo przypadków choroby. Dzisiaj to kolejnych 12 zakażeń. Łącznie w Małopolsce to 18 nowych infekcji. W całej Polsce natomiast odnotowano już 34 775 zakażeń, z czego 1 477 osoby zmarły.

 

Czytaj również: Most zastępczy DMS-65 na Kamienicy?
Jest pomysł na pomoc mieszkańcom! [Interpelacja]

 

 

Badania laboratoryjne  potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 18 osób. To 8 kobiet i 10 mężczyzn, w wieku od 15 do 81 lat, z powiatu nowosądeckiego (9 osób), Krakowa (6 osób), powiatu limanowskiego (2 osoby) i Nowego Sącza (1 osoba). Aktualnie 2 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1763 osób – poinformował dzisiaj Sanepid.

Dodatkowo otrzymaliśmy informację z WSSE w Krakowie o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 8 kobiet i 7 mężczyzn, w wieku od 1,5 do 80 lat, z powiatu suskiego (5 osób), limanowskiego i oświęcimskiego (po 3 osoby), wielickiego (2 osoby) tatrzańskiego i krakowskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1237 ozdrowieńców.

 

 

 

Na Sądecczyźnie coraz więcej zakażeń, przybywa osób na kwarantannie!
W Nowym Sączu na dzisiaj (1 lipca) mamy 6 osób zainfekowanych koronawirusem. W powiecie nowosądeckim natomiast jest to 66 przypadków. Na godzinę 9:30 w Nowym Sączu oraz w powiecie nowosądeckim 461 osób przebywało na kwarantannie z polecenia Sanepidu (miasto – 47, powiat – 414), 128 osób przebywało na tzw. kwarantannie granicznej (miasto – 34, powiat – 94) oraz 28 osób było objętych nadzorem epidemiologicznym (miasto – 11, powiat – 17).

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia
W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ – KLIK

 

 

 

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Wkrótce rozprzestrzenił się na całe Chiny. Łącznie zakaziło się tam nim prawie 84 tys. osób, zmarło ponad 4,6 tys.

Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach.

Rafał Kmak
Źródło informacji: WSSE w Krakowie
fot. MUW, pixabay.com (ilustracyjne)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź