miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Emila Kroczek najlepsza w konkursie „Mój Las”

0 780
Emilia Kroczek – uczennica Zespołu Szkół w Starym Sączu napisała pracę pt. „Las a społeczeństwo” i zdobyła I miejsce w etapie regionalnym Ogólnopolskiego Konkursu „Mój Las” (XXXVII edycja 2023/2024). Praca została napisana pod kierunkiem dyrektora ZS w Starym Sączu Grzegorza Skalskiego i została zakwalifikowana do etapu centralnego.
 
 
Konkurs „Mój Las” organizowany jest przez Zarząd Główny Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz Ligę Ochrony Przyrody od 1986 r. Partnerem konkursu jest Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe.
Celem konkursu jest poszerzanie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej dzieci i młodzieży szkolnej oraz zachęcanie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska – mówi dyrektor szkoły Grzegorz Skalski. – Konkurs odbywa się w dwóch etapach: regionalnym (I etap) i centralnym (II etap). W konkursie biorą udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych podzieleni na cztery kategorie wiekowe. Tematyka prac konkursowych dotyczy szeroko rozumianej ochrony przyrody i środowiska, pracy leśników, gospodarki leśnej oraz wykorzystania surowca drzewnego.
 
Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź