miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Epitafium dla Stanisława Poręby

0 1 288

„Na odejście bliskich, przyjaciół nie można się przygotować. Śmierć zawsze jest nie na miejscu i zawsze nie w porę – za szybko, za rano, za nagle. Dopada po pracy, przed kąpielą, po obiedzie. Przychodzi w czwartek, a przecież mogłaby w sobotę. Nie pyta, nie uprzedza, nie dyskutuje. Przychodzi i zostawia ból. Ból, który ukoić mogą tylko wspomnienia.”

Odszedł od nas Stanisław Poręba, były wójt gminy Chełmiec. Pamiętać go będą mieszkańcy gminy, którym służył przez dwie kadencje od 1998 r. – 2006 r. O takich ludziach się nie zapomina. Miał 63 lata. Pogrzeb odbędzie się dzisiaj (22 sierpnia) o godz. 14:00 w Chomranicach.

Pan Stanisław był człowiekiem ogromnej dobroci, o wielkim sercu dla ludzi. Nigdy nie szczędził miłości rodzinie. Nigdy nikomu nie odmówił pomocy, nigdy nie zabrakło mu czasu dla drugiej osoby. Był też wielkim lokalnym patriotą, zaangażowanym w sprawy społeczności całej gminy Chełmiec. Z pewnością dobrze wspominać też Stanisława będą jego współpracownicy. Wszak pracy, służbie dla ludzi, która była jego pasją i urzędowi, który był jego drugim domem, oddał wspaniałe lata swojego życia.

Pan Wójt Stanisław Poręba pewnie nie będzie miał pomnika z cokołem na głównym placu Chełmca, lecz jego najtrwalszym i najpiękniejszym pomnikiem są i pozostaną jego czyny.

Za dobro ofiarowane mieszkańcom gminy Chełmiec… spotkało go wiele krzywd. Wiem natomiast, że jako katolik przed ostatnią swoją drogą do Pana, winowajcom przebaczył.
Żegnaj przyjacielu i wspaniały człowieku!
Będziemy o Tobie pamiętać.
Przyjaciele

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź