miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Festiwal Smaku wraca na Sądecczyznę! Już w sobotę kulinarne show dla wszystkich

0 533

Stary Sącz, Tuchów, Wygiełzów, Miechów i Krynica-Zdrój to miasta w których zagości Małopolski Festiwal Smaku w 2021 roku. Po rocznej przerwie spowodowanej Covid-19, Wracamy do Was! Pod takim właśnie hasłem, Samorząd Województwa Małopolskiego wspólnie z gminami, realizuje tegoroczny sztandarowy projekt, by po bardzo ciężkim okresie pandemii zasiać nutę optymizmu.

 

Czytaj również: 10000 zgłoszeń Sądeczan do KMZB! Wysoka aktywność w trosce o bezpieczeństwo

 

Rzesze Małopolan spragnionych lokalnych specjałów, po tak długiej przerwie znowu będą mogły rozsmakować się w regionalnych, tradycyjnych produktach i potrawach.

Startujemy już w najbliższy weekend, 10 lipca na rynku w Starym Sączu. Będziemy czekać na Was w godzinach 8.00 – 19.00. Będzie jak zwykle smacznie, rodzinnie i muzycznie. Podczas wydarzenia zaplanowaliśmy wiele atrakcji znanych z dotychczasowych edycji: pokazy gotowania w festiwalowej kuchni połączone z degustacjami, możliwość zakupu regionalnych specjałów, a na zakończenie dla festiwalowych gości wystąpi zespół Lachersi.

I tutaj niespodzianka. W najbliższą sobotę na starosądeckim rynku zagości także małopolski półfinał Ogólnopolskiego Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich realizowany pod nazwą „Polska od kuchni”. To wyjątkowe wydarzenie przygotowane zostało z myślą o szerzeniu atrakcji turystycznych w województwie, dziedzictwa kulinarnego, lokalnej kultury i tradycji. Do udziału w wydarzeniu zaangażowano blisko 10 000 kół gospodyń wiejskich (KGW) z całej Polski. W każdym z województw organizowany jest półfinał, podczas którego wyłaniane są najbardziej prężne koła. W małopolskim półfinale weźmie udział ponad czterdzieści kół, spośród których wyłonione zostaną finalistki, które będą reprezentować nasze województwo w Warszawie podczas wielkiego finału 25 września.

Każdy kto odwiedzi Stary Sącz w najbliższą sobotę będzie mógł skosztować lokalnych potraw, które wyszły prosto spod rąk pań z KGW, a to znaczy, że powrót do smaków z dzieciństwa gwarantowany. W ramach półfinału wybory najpiękniejszej pani z KGW, konkursy na najsmaczniejszą potrawę i wiele wiele innych.

Tych, którzy nie dotrą do Starego Sącza zapraszamy na kolejne odsłony festiwalu do Tuchowa 25 lipca, Wygiełzowa 1 sierpnia, Miechowa 22 sierpnia i do Krynicy-Zdroju 3 i 4 września.
Po rocznej przerwie, mieszkańcy i turyści będą mogli się znowu delektować smakami tymi już znanymi, ulubionymi, ale także odkrywać będą coraz to nowe i bardziej wyszukane smaki. Bo to właśnie za sprawą Małopolskiego Festiwalu Smaku większość z tych aromatów nie odeszła w zapomnienie.

W tym roku postawmy na lokalnych producentów. Po trudnym czasie pandemii wesprzyjmy ich. Złociste miody, wędzone sery, tradycyjne wędliny, świeżo tłoczone soki, chrupiące pieczywo, ryby z krystalicznych wód, takie właśnie są przysmaki oferowane przez małopolskich producentów – pachną, smakują, są absolutnie wyjątkowe.

Program Małopolskiego Festiwalu Smaku w Starym Sączu:
08:00 Rozpoczęcie festiwalu
08:05 – 11:45 Konkursy kulinarne dla KGW organizowane w ramach Polska od kuchni
09:25 – 11:15 Konkurs dla KGW „Miss Wdzięku” w ramach Polska od kuchni
11:15 – 11:45 Pokaz Kulinarny Andrzeja Polana w ramach Małopolskiego Festiwalu Smaku
11:45 – 12:45 Konkurs dla KGW „Miss Wdzięku” w ramach Polska od kuchni
12:45 – 13:20 Konkurs artystyczny dla KGW w ramach Polska od kuchni
13:35 -14:05 Konkurs dla KGW „Miss Wdzięku” w ramach Polska od kuchni
14:05 – 14:35 Pokaz Kulinarny Andrzeja Polana w ramach Małopolskiego Festiwalu Smaku
14:35 – 15:00 Konkurs dla KGW „Miss Wdzięku” w ramach Polska od kuchni
15:10 – 15:40 Pokaz Kulinarny Kuby Steuermarka w ramach Polska od kuchni
15:55 – 16:30 Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursach w ramach Polska od kuchni
16:30 – 17:00 Pokaz Kulinarny Andrzeja Polana w ramach Małopolskiego Festiwalu Smaku
18:00 – 19:00 Koncert Zespołu Lachersi w ramach Małopolskiego Festiwalu Smaku

fot.: festwialsmaku.eu

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź