miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Filip Chajzer wspiera sądecką młodzież! Podróż życia Mystkowiaków rozpoczęta. “Trzymam kciuki, dajcie z siebie wszystko”

0 881

Sądecki zespół “Mystkowianie” rozpoczął swoją podróż życia. Dzisiaj zameldował się na lotnisku w Austrii, gdzie mają bezpośredni samolot do Moskwy. Ich celem jest Uffa (daleka Rosja) i największy międzynarodowy festiwal zespołów folklorystycznych. Na lotnisku w Austrii członkowie sespołu spotkali popularnego prezentera TV Filipa Chajzera – Trzymam kciuki, dajcie z siebie wszystko – informuje gwiazdor na Facebook.

 

Czytaj również: Zlot młodzieży OHP i ZHP w Starym Sączu

 

– Na EURO poszło nam jak poszło. Średnio na jeża. Mam rozwiązanie – musimy postawić na taniec ludowy ❤️❤️❤️ na lotnisku w Wiedniu właśnie spotkałem Zespół Regionalny Mystkowianie lecący na festiwal FOLKLORIADA w Ufie (bardzo daleka Rosja ✈️🇷🇺) gdzie będziemy iść w konkury ze światowymi potęgami tańca ludowego. Podobno czarnym koniem może okazać się reprezentacja Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Trzymam kciuki, dajcie z siebie wszystko 🌟❤️ – pisze na swoim profilu Fili Chajzer.

 

 

Przypomnijmy, 35 osób członków Zespołu Regionalnego Mystkowianie z Mystkowa (gm. Kamionka-Wielka, pow. nowosądecki) zostało zaproszonych przez Międzynarodową Radę Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej (CIOFF) do udziału w Folkloriadzie (największej imprezie folklorystycznej na świecie), która tym razem odbędzie się w rosyjskiej Ufie – 3000 km od Nowego Sącza. Organizatorzy przygotowali 10-dniowy plan koncertów po Republice Baszkiri oraz występ w Moskwie. – Będziemy tańczyć i śpiewać w dalekiej Rosji przez prawie 2 tygodnie. W folklorystycznej imprezie czterolecia będzie może wziąć udział tylko 1 zespół z Polski – informują członkowie zespołu.

źródło: Facebook

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź