miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Chełmiec utonie w śmieciach? „Firma AVR nie świadczy usług”

4 3 000

Od kilku dni śmieci walają się po ulicach Świniarska i Małej Wsi (gm. Chełmiec). Zwierzęta rozszarpują worki, młodzież w nocy również nie próżnuje. Gdzie odpowiednie służby, te śmieci już śmierdzą grzmią nasi czytelnicy wysyłając dodatkowo zdjęcia na adres naszej skrzynki mailowej. – Firma AVR jest w kiepskiej sytuacji. Przestała świadczyć dla nas usługi – informuje nas Bogumiła Aszklar-Lelito, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Gminie Chełmiec.

 

Czytaj również: Tragiczny finał kłótni rodzinnej. Nie żyje 56-letni mężczyzna!

 

Od kilku dni śmieci walają się po ulicach Świniarska i Małej Wsi (gm. Chełmiec). Zwierzęta rozszarpują worki, młodzież w nocy również nie próżnuje. Gdzie odpowiednie służby, te śmieci już śmierdzą. Dlaczego gmina nic nie robi? Za co my płacimy te ciężkie pieniądze? Za ten syf i smród na ulicach? Zaraz w tych śmieciach utoniemy! czytamy w wiadomości do nas przesłanej.

Ulica Starowiejska (Mała Wieś)
Ulica Fiołkowa
Ulica Chabrów

Według informacji umieszczonych na stronie internetowej Gminy Chełmiec odbiór worków ze śmieciami na terenie Świniarska i Małej Wsi przewidziany był na poniedziałek (17 czerwca). Próbowaliśmy się skontaktować z firmą AVR, która jest operatorem śmieci w Gminie Chełmiec. Niestety bezskutecznie.

Nie dodzwoni się Pan na ten numer. Przestali odbierać połączenia. Firma przestała również prawdopodobnie świadczyć dla nas usługi informuje nas Bogumiła Aszklar-Lelito, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w gminie Chełmiec. – Problem próbujemy rozwiązać poszukując operatora, który wykona zakres zadań zleconych przez Gminę spółce AVR. Myślę, że w przyszłym tygodniu inna firma zajmie się śmieciami w Gminie Chełmiec. Kosztami obciążymy AVR, również na drodze sądowej. Niedopuszczalne są takie sytuacje – dodaje Lelito.

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, problem w spółce AVR trwa od dłuższego czasu. Nieregularne odbiory śmieci, brak zaangażowania w czystość w gminie to tylko niektóre wady operatora. Powodem prawdopodobnie jest brak ludzi chętnych do pracy w tej spółce. Wszystko więc wskazuje na to, że AVR czekają spore kłopoty…

Rafał Kmak
fot. czytelnik

Komentarze Facebook
Zobacz również
4 Komentarze
 1. Alojzy Sek pisze

  WCALE SIE PRACOWNIKOM NIE DZIWIE ZE NIECHCE IM SIE ODBIERAC SMIECI NA CZAS BO ZA 2 TYS ZL NA MIESIAC TO TEZ BYM MIAL NA TO WYJE***E PO SAME JAJA

 2. Pawlo pisze

  Jeszcze tak kiepskiej firmy jak avr to chelmiec nie mial masakra pracownicy tej firmy nie potrafili nawet przeliczyć odbieranych worków i zawsze dawali za mało dobrze że to się skończyło może inna firma będzie solidniejsza od tych paprokow

  1. xaxa1212 pisze

   tak ta, a przetarg sam się wygral nieprawdaz? haha. po smieciach, kanalizacji, wodzie, podtopieniach kolejna, braku dofinansowania komunikacji dla mieszkancow, kolejna fuszera tej wsi, phi która chce być miastem.

 3. Mateuszek pisze

  Prawda. Tak kiepskiej firmy jak avr to jeszcze nigdy nie bylo. Jeszcze sie nie zdarzylo zeby kiedykolwiek smieci byly odebrane na czas. Pracownicy to sami emeryci dotego pracuja pod wplywem alkoholu. Sam bylem swiadkiem jak panowie ktorzy laduja te smieci sie zataczaja… porazka jakas !!!zmienic firme i nalozyc kary finansowe !!!!

Zostaw odpowiedź