miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Krynica-Zdrój: Szkoła w Mochnaczce Niżnej zyskała nowe boisko!

0 500

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mochnaczce Niżnej mogą cieszyć się nowym, wielofunkcyjnym boiskiem. Od teraz mogą bezpiecznie grać w piłkę ręczną, siatkówkę, tenisa ziemnego i koszykówkę, ponieważ nawierzchnia wykonana została z poliuretanu. Wartość tej inwestycji to blisko 400 tys. złotych.

 

Czytaj również: Można już głosować w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego

 

Budowa boiska została wsparta finansowo przez Województwo Małopolskie w ramach projektu „Małopolskie Boiska”, przy czym wkład własny Gminy wyniósł 61 %. Celem projektu jest przede wszystkim wzrost bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na przyszkolnych boiskach poprzez wymianę nawierzchni urazogennych. Dzięki temu zwiększy się dostępność do podstawowej bazy sportowej i młodzież chętniej będzie spędzała wolny czas w sposób aktywny.

 

 

W uroczystym otwarciu boiska wziął udział Burmistrz Krynicy-Zdroju Dariusz Reśko: – Szkoła w Mochnaczce Niżnej, która jest ważnym ośrodkiem kształcenia i wychowania młodego pokolenia będzie mogła od dzisiaj korzystać z nowoczesnego i przede wszystkim bezpiecznego boiska sportowego. Na początku września oddaliśmy do użytku oddział przedszkolny w Polanach, dziś otwieramy boisko w Mochnaczce Niżnej, to dowód jak dużą wagę przykładamy do rozwoju dzieci w naszych sołectwach. Pragnę podziękować wszystkim zaangażowanym w powstanie tego boiska a w szczególności obecnemu sołtysowi Panu Michałowi Trojanowiczowi oraz poprzedniemu gospodarzowi wsi Tomaszowi Kożuchowi, radnemu Józefowi Kurucowi oraz całej Radzie Miejskiej za poparcie decyzji o sfinansowaniu tego przedsięwzięcia, Zarządowi Województwa Małopolskiego na czele z Marszałkiem Jackiem Krupą za przekazanie dotacji oraz wszystkim wykonawcom.  Szczególne słowa podziękowania za wsparcie projektu składam dla Pana Leszka Zegzdy.

W ostatnich latach na terenie całej gminy Krynica-Zdrój powstały lub zostały zmodernizowane liczne place zabaw, place rekreacyjne, siłownie zewnętrzne oraz boiska. Infrastruktura ta jest realizowana nie tylko przy wsparciu finansowym różnych instytucji, ale też przy wkładzie własnym Gminy.

 

 

Opr.: Klaudia Celusta

Źródło i fot.: Gmina Krynica-Zdrój

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź