miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Podegrodzie: Nowy asfalt w Długołęce-Świerkli [ZDJĘCIA]

0 384

Remont drogi w miejscowości Długołęka-Świerkla doczekał się finału. Ponad 2,6 kilometra nawierzchni, chodnik oraz poszerzony zakręt to efekty prowadzonych prac.

 

Czytaj również: Tęgoborze: Drogowskazy z nazwami ulic zamontowane [ZDJĘCIA]

 

Renowacja nawierzchni na drodze powiatowej Stadła – Długołęka-Świerkla – Przyszowa została podzielona na trzy etapy. Prace remontowe trwały od 2016 roku. Wówczas położono asfalt na kilometrze drogi, a koszt robót wyniósł 372.857,77 złotych.

W 2017 roku nowa nawierzchnia bitumiczna pojawiła się na 750 metrach jezdni, a kosztowała ona ponad 630 tysięcy złotych. Powstał wtedy również chodnik o długości ponad 100 metrów nieopodal szkoły w Długołęce-Świerkli, zostało wykonane odwodnienie, a także poszerzono i utwardzono pobocze w okolicy cmentarza.

W tym roku został położony asfalt na 890 metrach trasy, a koszt inwestycji to 895.882,12 złotych. W sumie nowa nawierzchnia została wykonana na długości ponad 2,6 kilometra.

Prace remontowe w Długołęce-Świerkli zostały oficjalnie zakończone. Sfinansował je w całości Powiat Nowosądecki, a nad realizacją przedsięwzięcia czuwał Adam Czerwiński, który pełni funkcję dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź