miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Grybów: Stabilizacja osuwiska na ul. Węgierskiej [ZDJĘCIA]

0 176

W ciągu kilku dni rozpocznie się remont osuwiska na ul. Węgierskiej w Grybowie. Na tę inwestycję udało się pozyskać około 3 miliony złotych. Dzięki pracom stabilizacyjnym będzie możliwe bezpieczne poruszanie się tą trasą oraz dotarcie do domów mieszkańców osiedlonych przy osuwisku.

 

Czytaj również: Wręczono certyfikaty Sądeckiej Marki Turystycznej oraz Jakości Gastronomii Sądeckiej [ZDJĘCIA]

 

– Wraz ze starostą Markiem Pławiakiem staraliśmy się o uzyskanie pieniędzy zewnętrznych na tę inwestycję. Udało się. Otrzymaliśmy środki z puli przeznaczonej na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Ulica Węgierska w Grybowie to fragment drogi powiatowej Grybów – Krużlowa Niżna. Stanowi alternatywne połączenie dla mieszkańców Grybowa. Podczas powodzi w 2010 roku droga wojewódzka Grybów – Krynica została całkowicie zalana. Mieszkańcy korzystali więc z ulicy Węgierskiej jako jedynego alternatywnego połączenia – mówi wicestarosta Antoni Koszyk.

Prace obejmą stabilizację oraz zabezpieczenie osuwiska wraz z odbudową drogi powiatowej nr 1572 Grybów – Krużlowa Niżna (ul. Węgierska w miejscowości Grybów) na dwóch odcinkach.

– Mieszkańcy Grybowa na pewno są zadowoleni z decyzji o rozpoczęciu prac. Osuwisko cały czas postępuje i zabiera coraz większy fragment ulicy. Zagraża też domom. Dzięki tej inwestycji, kierowcy będą mogli bezpiecznie poruszać się tą trasą, a mieszkańcy odetchną z ulgą – powiedział radny powiatowy Antoni Poręba.

Póki co na plac budowy przywożone są elementy potrzebne do stabilizacji osuwiska. Za kilka dni firma, która wygrała przetarg powinna rozpocząć prace. Betonowe zastrzały mające ustabilizować osuwisko będą wbijane w grunt nawet na głębokość kilkunastu metrów.

 

 

Opr.: Klaudia Celusta

Źródło i fot.: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź