miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Idzie wiosna? Co nas czeka w weekend? Synoptyczna prognoza pogody [17-19 marca]

0 1 028

W weekend Polska początkowo będzie w zasięgu wyżów znad zachodniej Rosji i Ukrainy, potem przejściowo znajdzie się pod wpływem niżu i ciepłego frontu atmosferycznego, by w niedzielę znaleźć się w słabo gradientowym obszarze obniżonego ciśnienia. Z południowego zachodu napływać będzie coraz cieplejsze powietrze polarne morskie i w niedzielę już w całym kraju maksymalna temperatura powietrza przekroczy 10°C. Na Sądecczyźnie i w Nowym Sączu ciepło. Temperatura minimalna w piątek 10°C. W niedzielę wskaźniki mogą podskoczyć nawet do 15°C.

Czytaj również: „Oooo jest! W naszej szkole fantastycznie jest!” Dni Otwarte SP 2 [Nagranie]

PIĄTEK (17 MARCA)

Sytuacja baryczna
Wyż znad wschodniej Polski odsuwać się będzie w kierunku zachodniej Rosji, natomiast od zachodu nasunie się zatoka niżu znad Morza Norweskiego wraz z ciepłym frontem atmosferycznym. Powietrze pochodzenia arktycznego od zachodu będzie wypierane przez ciepłe powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie spadać.

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego
Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 6°C do 10°C, w rejonach podgórskich od 3°C do 6°C, wysoko w Beskidach od 1°C do 3°C, na szczytach Bieszczadów i Beskidu Niskiego od –2°C do 1°C, na szczytach Tatr około –2°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych.

Kraków: 10°C
Nowy Sącz: 10°C
Kielce: 8°C
Rzeszów: 8°C
Zakopane: 4°C

SOBOTA (18 MARCA)

Sytuacja baryczna
Krańce wschodnie pozostaną pod wpływem wyżu znad zachodniej Rosji, pozostała część kraju pod wpływem niżu, którego ośrodek przemieści się nad Norwegię. Na północy zaznaczy się wpływ ciepłego frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu nadal napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie. Niewielkie zmiany ciśnienia.

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego
Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 9°C do 11°C, w rejonach podgórskich od 6°C do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków południowych.

Kraków: 11°C
Nowy Sącz: 13°C
Kielce: 10°C
Rzeszów: 10°C
Zakopane: 9°C

NIEDZIELA (19 MARCA)

Sytuacja baryczna dla Polski
Polska będzie w słabo gradientowym obszarze obniżonego ciśnienia, w powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie bez większych zmian.

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego
Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 8°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Kraków: 13°C
Nowy Sącz: 15°C
Kielce: 13°C
Rzeszów: 12°C
Zakopane: 9°C

IMGW-PIB. Instytut pełni kluczową rolę w osłonie meteorologicznej kraju od 1919 roku. Od Tatr po Bałtyk, od Karpat po Zalew Szczeciński analizujemy, dostarczamy prognozy i wydajemy ostrzeżenie. Nasze systemy informacyjne i rozwiązania działają 24/7 przez cały rok, wsparte wiedzą i doświadczeniem analityków i specjalistów meteorologii i hydrologii. Jesteśmy Instytutem skupiającym wysokiej klasy specjalistów i dysponujemy niezbędną infrastrukturą do pracy nad nim. Pogoda i klimat to jeden z najważniejszych tematów we współczesnym świecie.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź