miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Intensywny deszcz do jutra! Wydano alert RCB

0 228

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało alert związany z intensywnymi opadami deszczu na całej Sądecczyźnie. Prognozowana suma opadów może lokalnie sięgnąć 70 mm. – UWAGA! Dziś i jutro intensywne opady deszczu. Możliwe nagłe wezbrania rzek i potoków. Przygotuj się na podtopienia. Stosuj się do poleceń służb – czytamy w komunikacie.

 

Czytaj również: „Gaudeamus” w PWSZ Nowy Sącz! Zainagurowano 23. rok akademicki [Zdjęcia]

 

Centralne Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie ostrzega, iż prognozowane do środy opady deszczu powodować będą wzrost poziomu wody, lokalnie z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Punktowo możliwe są przekroczenia stanów alarmowych. Prawdopodobieństwo wystąpienia prognozowanego zjawiska wynosi 80 procent, a stopień zagrożenia określono na drugi w skali trzystopniowej. 

 

 

O wszelkich zdarzeniach mających istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludności i podjętych działaniach proszę informować na bieżąco Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 18 414-16-21), lub po godzinie 15.30 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu (18 448-69-10, 18 448-69-11).

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź