miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Jaka pogoda na weekend? Mamy prognozę!

0 472

W piątek temperatura umiarkowana, miejscami możliwe słabe przelotne opady deszczu i okresowe zachmurzenie. W sobotę do Polski napłynie zwrotnikowe powietrze i w dużej części kraju zrobi się upalnie. Wieczorem i w nocy z soboty na niedzielę na zachodzie pojawi się strefa frontu z opadami deszczu oraz burzami. W niedzielę front ten podzieli Polskę na dwie części – upalną na południowym wschodzie i wschodzie oraz chłodniejszą nad pozostałą częścią kraju.

Czytaj również: Poznajmy się! Bajeczny i magiczny klimat Jarmarku Bożonarodzeniowego w Dreźnie i Wrocławiu

PIĄTEK (05.07)

Sytuacja baryczna
Nad Polską dominuje słaby klin wyżu znad południowej Europy. Z zachodu napływa powietrze polarne morskie. Stopniowy wzrost ciśnienia.

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego
Zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. W górach możliwe słabe, zanikające opady deszczu. Temperatura maksymalna od 22°C do 24°C, w rejonach podgórskich od 20°C do 22°C, wysoko w Beskidach od 18°C do 22°C, na szczytach Tatr około 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

Kraków: 24°C
Nowy Sącz: 24°C    
Kielce: 23°C
Rzeszów: 23°C
Zakopane: 19°C

SOBOTA (06.07)

Sytuacja baryczna
Polska będzie w zasięgu niżu znad Morza Północnego, a na wybrzeżu zaznaczy się wpływ ciepłego frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu zacznie napływać gorące powietrze zwrotnikowe. Ciśnienie zacznie powoli spadać.

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego
Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 28°C do 31°C, w rejonach podgórskich od 25°C do 28°C, wysoko w Beskidach od 16°C do 19°C, na szczytach Tatr około 15°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy, w rejonach podgórskich wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, południowy i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, południowo-zachodni.

Kraków: 31°C    
Nowy Sącz: 31°C    
Kielce: 30°C    
Rzeszów: 29°C   
Zakopane: 26°C

NIEDZIELA (07.07)

Sytuacja baryczna
Z centrum kraju na wschód będzie odsuwać się zatoka niżowa z frontem chłodnym, a od zachodu zacznie rozbudowywać się klin wyżowy. Na południowym wschodzie i wschodzie obecne będzie jeszcze powietrze zwrotnikowe, a od zachodu napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie. Wzrost ciśnienia.

Prognoza pogody dla województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego
Zachmurzenie małe i umiarkowane, od zachodu wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Temperatura maksymalna od 28°C do 32°C, w rejonach podgórskich około 26°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowy skręcający na zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 80 km/h.

Kraków: 30°C    
Nowy Sącz: 31°C    
Kielce: 30°C    
Rzeszów: 32°C   
Zakopane: 26°C

IMGW-PIB. Instytut pełni kluczową rolę w osłonie meteorologicznej kraju od 1919 roku. Od Tatr po Bałtyk, od Karpat po Zalew Szczeciński analizujemy, dostarczamy prognozy i wydajemy ostrzeżenie. Nasze systemy informacyjne i rozwiązania działają 24/7 przez cały rok, wsparte wiedzą i doświadczeniem analityków i specjalistów meteorologii i hydrologii. Jesteśmy Instytutem skupiającym wysokiej klasy specjalistów i dysponujemy niezbędną infrastrukturą do pracy nad nim. Pogoda i klimat to jeden z najważniejszych tematów we współczesnym świecie.

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź