miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Jaka pogoda w nadchodzącym tygodniu? Mamy prognozę na 24. tydzień roku [10-16.06.2024 r.]

0 267

Najbliższy tydzień upłynie pod znakiem chłodnych mas powietrza polarnego morskiego, napływających do nas bezpośrednio znad północnego Atlantyku. Od poniedziałku do czwartku przelotne opady deszczu będą występować prawie w całym kraju. Burze możliwe w poniedziałek na wschodzie i południu kraju. Bez opadów tylko na zachodzie. Od piątku zrobi się cieplej, w niedzielę ponownie pojawią się burze, tym razem na zachodzie Polski.

Czytaj również: Zrobiły to! Zawodniczki Starówki Nowy Sącz wicemistrzyniami Polski

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. W ciągu dnia przelotne opady deszczu, na wschodzie i południowym wschodzie burze, miejscami z gradem i tam suma opadów do 50 mm. Jedynie na zachodzie kraju bez opadów. Temperatura maksymalna od 17°C na północy do 24°C na południowym wschodzie. Chłodniej nad morzem około 15°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, zachodni i północno-zachodni, tylko na wschodzie z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Na wschodzie, północny i południu przelotne opady deszczu, a na południu kraju burze, miejscami z gradem. Prognozowana wysokość opadów w nocy 30 mm. Nad ranem na południu lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 9°C na północy do 15°C na południowym wschodzie. Temperatura maksymalna od 17°C na zachodzie do 22°C na wschodzie, chłodniej na południu i nad morzem, od 15°C do 16°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny i porywisty, północno-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północny i południu miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 7°C do 12°C. Temperatura maksymalna od 17°C do 21°C, chłodniej nad morzem i w górach, od 15°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, tylko na południowym wschodzie początkowo północny.

Pogoda w Nowym Sączu w nadchodzącym tygodniu

W czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, na południu możliwe burze. Bez opadów tylko na zachodzie kraju. Temperatura minimalna od 7-9°C na północy do 14°C miejscami na wschodzie kraju. Temperatura maksymalna od 16°C do 20°C, chłodniej nad morzem od 14°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie zmienny, w centrum i na wschodzie północny i północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północy, wschodzie i południu przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 8°C na północy do 13°C na wschodzie kraju. Temperatura maksymalna od 20°C do 23°C na południu. Chłodniej nad samym morzem i w górach, od 16°C do 18°C. Wiatr na ogół słaby, z kierunków północnych.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane, tylko na północy miejscami duże i tam przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 8°C w obszarach podgórskich do 11°C w centrum i do 16°C na zachodzie. Temperatura maksymalna od 21°C na południowym wschodzie do 28°C na zachodzie. Chłodniej nad samym morzem i w obszarach podgórskich, około 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, na północy porywisty, na zachodzie i w centrum z kierunków południowych, na wschodzie z kierunków zachodnich.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże, po południu przelotne opady deszczu, a na zachodzie kraju burze. Temperatura minimalna od 11°C na południu do 17°C na zachodzie. Temperatura maksymalna od 20°C nad morzem do 28°C na zachodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, na północnym zachodzie zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

IMGW-PIB. Instytut pełni kluczową rolę w osłonie meteorologicznej kraju od 1919 roku. Od Tatr po Bałtyk, od Karpat po Zalew Szczeciński analizujemy, dostarczamy prognozy i wydajemy ostrzeżenie. Nasze systemy informacyjne i rozwiązania działają 24/7 przez cały rok, wsparte wiedzą i doświadczeniem analityków i specjalistów meteorologii i hydrologii. Jesteśmy Instytutem skupiającym wysokiej klasy specjalistów i dysponujemy niezbędną infrastrukturą do pracy nad nim. Pogoda i klimat to jeden z najważniejszych tematów we współczesnym świecie.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź