miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Jarmark w Ropie i rozmowy w Grybowie. Weekend Andrzeja Gut-Mostowego

0 379

Czego od swoich posłów oczekują mieszkańcy Grybowa i jakie atrakcje były na Jarmarku świętego Michała? Tego dowiedział się Andrzej Gut-Mostowy odwiedzając te miejscowości.

 

Czytaj również: Uwaga! Remonty dróg w Tęgoborzy i Łososinie Dolnej! Wytyczono objazdy

 

Kandydat na posła spotkał się z mieszkańcami Grybowa chcąc poznać ich problemy, aby móc zmierzyć się z nimi w swojej ewentualnej kadencji w Sejmie. Andrzej Gut-Mostowy dowiedział się między innymi, że warto zainwestować w miejsca do uprawiania sportu, a także rekreacji, gdyż zdaniem lokalnej społeczności właśnie tego brakuje.

 

 

Drugim ważnym problemem jest zagospodarowanie młodych ludzi, aby nie opuszczali Grybowa w poszukiwaniu lepszego życia i pracy. Obecnie, zdaniem mieszkańców, nie ma wystarczających perspektyw, mających zatrzymać młodzież w swej małej ojczyźnie.

Ropa przywitała Andrzeja Gut-Mostowego barwnym Jarmarkiem. Stoiska z rękodziełem cieszyły oko ukazując wspaniałe obrazy, rzeźby, naczynia, zabawki, ozdoby czy piękne wiklinowe kosze. Zadbano również o cielesność, bowiem serwowane potrawy raczyły gości jarmarku swym wspaniałym zapachem i niepowtarzalnym smakiem.

Wspaniała uroczystość. Ten jarmark, to już klasyka, jeśli chodzi na lokalne wydarzenia, a cały czas się rozwija. Gratuluje organizatorom – podsumował Andrzej Gut-Mostowy.

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź