miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Jest projekt rozporządzenia łączący Chełmiec z Nowym Sączem!

Nieoficjalnie. Nowa nazwa samorządu: Nowy Chełmiec

3 1 483

INFORMACJA BYŁA OCZYWIŚCIE ŻARTEM Z OKAZJI 1 KWIETNIA 😉 (PRIMA APRILIS)

Jak informuje Rządowe Centrum Legislacyjne, jeszcze w tym roku planuje się połączyć dwie sąsiadujące ze sobą gminy: Nowy Sącz i Chełmiec. To przełom w stosunkach partnerskich tych miejscowości. Od listopada ubiegłego roku trwały nieoficjalne uzgodnienia na ten temat. Wójt Stawiarski: w końcu będziemy jednym organizmem! Prezydent Handzel: skorzystamy z doświadczenia Chełmca!

Czytaj również: #MuremZaBełmcem – akcja społeczna w internecie! KLIK

– To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców Gminy Chełmiec. Dzięki temu porozumieniu skorzystają również mieszkańcy Nowego Sącza i całej Sądecczyzny – informuje w rozmowie z serwisem miastoNS.pl Bernard Stawiarski, wójt Gminy Chełmiec. – Doświadczenie jakie przez lata udało nam się zdobyć oraz skuteczność w realizacji projektów, i co najważniejsze w pozyskiwaniu na nie funduszy zewnętrznych skłoniły nas do tego, aby gminą wiodącą w połączeniu samorządów był Chełmiec dodaje wójt Stawiarski.

Pobierz projekt rozporządzenia Rady Ministrów łączący samorządy Nowego Sącza i Chełmca KLIK

Projekt porozumienia oficjalnie podpisany!

– Rzeczywiście w tym przypadku zdamy się na doświadczenie Pana Stawiarskiego – informuje Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel. – Większość w Radzie Gminy w Chełmcu Pana Stawiarskiego z pewnością przyśpieszy procesy decyzyjne w tej sprawie. Działania informacyjne w tym temacie rozpoczną się już początkiem maja. Czeka nas sporo pracy, ale mieszkańcy zobaczą, że chcemy rozwoju i nasze działania nie są pozorowane! – dodaje zadowolony prezydent.

 

 

Według opinii ekspertów, m.in. niezależnych politologów i ekonomistów to bardzo dobre rozwiązanie. – Subwencje rządowe w przypadku dużych miast są o wiele korzystniejsze, proces rozwoju nastąpi błyskawicznie! Połączenia drogowe i kolejowe to kwestia czasu. Czekają nas piękne lata rozwoju i dostatniego życia – analizuje Krystyna Pajda, pracownik Centrum Analiz Krajowego Ośrodka Badawczego.

Niestety na chwilę obecną nie udało nam się oficjalnie ustalić nazwy nowego, ponad 100-tysięcznego organizmu jakim ma być gmina połączona z Nowego Sącza i Chełmca. Według osoby z bliskiego otoczenia prezydenta prawdopodobną nazwą będzie Nowy Chełmiec.

Do sprawy wrócimy…

fot. archiwum
źródło: Państwowa Agencja Prasowa (PAP)

Komentarze Facebook
Zobacz również
3 Komentarze
 1. miastons pisze

  Słaby żart. Niestety wszyscy znamy pana Bernarda S. i jego zdanie na ten temat xD

  1. xaxa1211 pisze

   zdania nie zmienia tylko krowa. Wszystko zależy od tego ile mu dadzą $$$ i jaką fuchę w mieście Nowy Sącz. Bez tego nigdy nie dojdzie do żadnej zmiany i polaczenia wioski z
   Sączem, co wydawalo by się naturalna rzeczą. Ale za dużo ciemnoty i patrzacych na swoj maly ogrodek ludzi tam mieszka.

 2. miastons pisze

  Idąc twoim tokiem rozumowania (ale nie sądzę żebyś potrafił myśleć), to naturalną rzeczą byłoby przyłączenie Nowego Sącza na przykład do Trzetrzewiny

Zostaw odpowiedź