miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Jubileusz 10-lecia działalności stowarzyszenia „Belfer” w Korzennej

0 876

W gminie Korzenna od dziesięciu lat istnieje Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Aktywnych Nauczycieli Emerytów „Belfer”. Z okazji okrągłej rocznicy jego funkcjonowania zorganizowane zostały uroczyste obchody, podczas których wręczona została nagroda za popularyzację kultury.

Czytaj również: „Małe Janczowioki” odwiedziły pacjentów w Prokocimiu

– Nasze stowarzyszenie tworzą głównie emerytowani nauczyciele szkół z gminy Korzenna i okolic. Podejmujemy działania mające na celu zaktywizowanie starszych ludzi: organizujemy wycieczki krajowe i zagraniczne, kursy komputerowe, warsztaty kulinarne i florystyczne, ale też badania i akcje prozdrowotne. Dziękujemy władzom Powiatu Nowosądeckiego za wspieranie naszych inicjatyw i zawsze otwarte serce na potrzeby osób starszych – powiedziała Maria Marcinowska, prezes Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Aktywnych Nauczycieli Emerytów „Belfer”.

W trakcie uroczystości jubileuszowych Marek Pławiak, starosta Powiatu Nowosądeckiego przyznał nagrodę solenizantom „w uznaniu szczególnych zasług na rzecz krzewienia i popularyzacji kultury teatralnej”. Podziękował im za zapał i zaangażowanie w promowanie Sądecczyzny poprzez występy kabaretowe.

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Aktywnych Nauczycieli Emerytów „Belfer” oprócz działalności artystycznej (kabaretowej) angażuje się w wolontariat na terenie gminy Korzenna, pomagając osobom niepełnosprawnym oraz w ciężkiej sytuacji materialnej.

W wydarzeniu kulturalnym uczestniczyli m.in.: Marek Pławiak – starosta nowosądecki, Franciszek Kantor – członek Zarządu Powiatu Nowosądeckiego oraz Leszek Skowron – wójt gminy Korzenna.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź