miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Już 10 września rusza sprzedaż biletów zintegrowanych!

0 1 033

Od 10 września (poniedziałek) tego roku mieszkańcy Sądecczyzny będą mogli zakupić jeden bilet zintegrowany na przejazd koleją, jak i autobusami MPK! W życie wchodzi kompleksowa oferta komunikacyjna, zwana Taryfą Sądecką.

 

Czytaj również: Znamy kandydatów PiS na wójtów czterech sądeckich gmin!

 

Taryfa Sądecka to efekt współpracy Województwa Małopolskiego, Miasta Nowy Sącz, Powiatu Nowosądeckiego oraz gmin: Starego Sącza, Rytra, Łącka i Podegrodzia. W piątek (31 sierpnia) w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu odbyła się konferencja prasowa, na której przedstawiono szczegóły dotyczące Taryfy.

Bilet zintegrowany obejmuje przejazdy pociągami Kolei Małopolskich i Przewozów Regionalnych, a także autobusami nowosądeckiego MPK.  Bilety będzie można kupić w bezpłatnej aplikacji mobilnej iMKA, w automatach MKA, a także w kasach. Dostępne będą również bilety miesięczne, jak i czasowe (60, 90 i 120-minutowe). Taryfa Sądecka uwzględni wszystkie ustawowe ulgi.

 

 

Chciałbym przekonać wszystkich zainteresowanych mieszkańców Sądecczyzny, do tego, aby zechcieli korzystać z tej alternatywy w poruszaniu się po Sądecczyźnie. Jesteśmy świadkami dużych spiętrzeń a ulicach i na drogach. Tracimy, czas, paliwo, pieniądze i nerwy. Tymczasem mamy w alternatywie możliwość przemieszczania się koleją. Projekt rozwoju Sądeckiej Kolei Aglomeracyjnej będzie się rozwijał – zachęca do korzystania z Taryfy Sądeckiej wiceprezydent Wojciech Piech.

 

 

W konferencji uczestniczyli także: członek Zarządu Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda, Grzegorz Sapoń, dyrektor Departamentu Transportu i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek oraz wójt Gminy Rytro Władysław Wnętrzak.

Opr.: Klaudia Celusta

Źródło i fot.: nowysacz.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź