miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Już we wtorek spektakularna blokada krajówki. Na DK75 wyląduje helikopter

1 5 441

Na wtorek, 18 czerwca br. zaplanowana jest blokada drogi krajowej DK75 na granicy Nowego Sącza i Chełmca. Powodem blokady jest opieszałość w budowie tzw. Sądeczanki – drogi szybkiego ruchu Nowy Sącz-Brzesko. Organizatorem protestu jest Łukasz Smolarski – popularny YouTuber, prowadzący kanał Biznes Misja oraz lokalny przedsiębiorca Maciej Szafraniec – właściciel firmy ART WOOD – producent mebli z litego drewna.

Czytaj również: Powrót MPK w gminie Chełmiec! Trwają konsultacje, zgłoś swoje propozycje

– Dość już czekania. W temacie Sądeczanki czekamy prawie 30 lat i nie zadziało się nic poza obiecankami. Bez drogi region umiera, turyści odpływają wybierając Bieszczady (skomunikowane przez Via Carpatia autostradę!), czy Zakopane. Nowe firmy z Krakowa i PL nie lokują się w Nowym Sączu ze względu na kiepski dojazd. Musimy sami jako Mieszkańcy walczyć o przyszłość miasta i regionu dla nas, ale i naszych dzieci i wnuków – mówi Łukasz Smolarski, organizator blokady, lider akcji: Sądeczanka – PROTEST – żądamy drogi do Nowego Sącza.

Blokada zaplanowana jest na 18 czerwca (wtorek) w godz. 13:00-13:30. Przewodniczącym zgromadzenia jest Łukasz Smolarski, który przewiduje, że w manifestacji weźmie udział około 100 osób. Uczestnicy przejdą drogą krajową z transparentami – banerami informującymi o problemie komunikacyjnym Sądecczyzny oraz zagrożeniami jakie one powodują.

Helikopter będzie z nami we wtorek o 13:00 – Wielopole obok stacji BP 🙂 pamiętajcie aby powiedzieć bliskim o proteście. Największe media, media lokalne, znane Osobistości będą z nami na Proteście aby pokazać, że miarka się przebrała 🚀👍 i koniec przeciągania – czas zakasać rękawy i wziąć się za budowę Sądeczanki

Udział w proteście potwierdzili m.in. były Rektor WSB-NLU w Nowym Sączu – prof. Krzysztof Pawłowski,  przedstawiciele dużych sądeckich biznesów oraz wielu mieszkańców, lokalnych polityków i przedsiębiorców ludzi, którzy mają dosyć ciągłych korków na wjeździe do Nowego Sącza, śmiertelnych wypadków na DK 75,  braku szybkiej i bezpiecznej drogi do autostrady A4.

W planach protestu jest m.in. lądowanie helikoptera, żeby pokazać że nie każdy ma helikopter żeby móc dojechać do Nowego Sącza. Po proteście o godzinie 18:00 w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu w Nowym Sączu przy ulicy Zielonej 27 odbędzie się spotkanie otwarte z władzami, samorządami, politykami, ludźmi biznesu i mieszkańcami, panel dyskusyjny dotyczący wszelkich kwestii budowy Sądeczanki.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. LucyFere pisze

    Brawa za inicjatywe 👏
    Szkoda tylko ze nie bede mogla brac w tej blokadzie udzialu.
    Troche koliduje to z zyciem zawodowym. A szefa nie da sie przeskoczyc.

    😈😈😈

Zostaw odpowiedź