miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kilka dni i zepną most nad Dunajcem! Nowa przeprawa robi wrażenia [Zdjęcia]

0 1 373

Zimowa aura nie jest straszna drogowcom i prace na budowie mostu nad rzeką Dunajec w Kurowie (gm. Chełmiec) trwają. Wykonywane są zbrojenia i deskowanie ostatnich dwóch segmentów ustroju nośnego. W branży mostowej wykonano ponad 70% robót, w branży drogowej ponad 61%. Realizacja budowy rozpoczęła się w lipcu 2019 r. na drodze krajowej nr 75. Zgodnie z planami inwestycja o wartości ponad 189 mln zł powinna być gotowa w kwietniu 2022 roku. Wszystko wskazuje na to, że prace uda się ukończyć przed czasem.

 

Czytaj również: Rondo w Nowym Sączu z imieniem twórcy zasad ekonomii

 

Nowy obiekt zastąpi istniejący zbyt wąski most, który został wybudowany w 1943 r. Zaprojektowano go zgodnie z parametrami technicznymi wymaganymi dla drogi klasy GP (główna przyśpieszona). Nowy most powstaje poniżej starego i dłuższy od poprzednika o 200 m. Całkowita jego długość wyniesie 602 metry, szer. 17,18 m, natomiast pylony wznosić będą się na ok. 33,5 m od poziomu terenu.

 

 

Most będzie miał po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Ze względu na jego konstrukcję i lokalizację możliwa będzie dobudowa drugiej jezdni z dodatkowym mostem, kiedy zapadanie decyzja o budowie nowej trasy do Nowego Sącza tzw. “sądeczanki”.

W ramach inwestycji na odcinku 2 km zmieniony zostanie przebieg drogi krajowej nr 75: od parkingu w Tęgoborzu do skrzyżowania w Kurowie.

 

fot. GDDKiA

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź