miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kładka rowerowa nad Popradem już otwarta! [ZDJĘCIA]

0 1 394

Ścieżka rowerowa, EuroVelo 11 łącząca Barcice z Wielogłowami właśnie zyskała nowy most na Popradzie. Kładka rowerowa połączyła Nowy i Stary Sącz. Koszt jej budowy i wszelkich dojazdów wyniósł ponad 4,7 mln zł, z czego około 3,5 mln zł pochodzi ze środków unii europejskiej.

 

Czytaj również: Prace na Juście się wydłużają i potrwają nawet do połowy grudnia

 

Trasa EuroVelo 11 w domyśle ma połączyć całą Europę (z Norwegii przez Finlandię, Estonię, Łotwę, Litwę, Polskę, Słowację, Węgry, Serbię, Macedonię aż do Grecji) i liczyć prawie 6 tysięcy km. Małopolska cześć określana jest mianem VeloNatura, łączy Kościelec (leżący na granicy z województwem świętokrzyskim) z Muszyną (przy granicy ze Słowacją). Poprowadzona została przez doliny Popradu i Dunacja, Beskid Sądecki i Pogórze. Cykliści łatwo będą mogli dotrzeć do małopolskich uzdrowisk – Żegiestowa, Piwnicznej i Muszyny.

Dzięki powstaniu 130-metrowej kładki nad Popradem połączone zostały dwie ścieżki rowerowe – VeloDunacjec i EuroVelo 11.

 

 

Odcinek z Barcic do Wielogłów liczy 22 km i przebiega głównie po wałach sądeckich rzek. Przez Nowy Sącz trasa została wytyczona prawym brzegiem Popradu i Dunajca oraz lewym brzegiem Dąbrówki Polskiej. Na wysokości ruin zamku królewskiego trasa biegnie pod powstającym mostem św. Heleny, a dalej wałem przeciwpowodziowym i kładką nad rzeką Kamienica oraz po wałach aż do mostu na Łubince. Na terenie gminy Chełmiec „przeniesie się” na wały Dunajca.

 

 

Opr.: Klaudia Celusta
Źródło i fot.: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź