miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kładka rowerowa nad Popradem powstanie do końca roku

0 263

Został wyłoniony wykonawca kładki rowerowej nad Popradem, która połączy dwa miasta: Stary Sącz oraz Nowy Sącz. Prace potrwają prawdopodobnie do końca roku.

Czytaj również: Łącko: Powstanie Park Rekreacji i Wypoczynku? [WIZUALIZACJE]

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie wybrał firmę, która wybuduje kładkę rowerową nad Popradem. Najważniejszy element starosądeckiego odcinka EuroVelo 11 zostanie wykonany przez AZI-BUD Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BANIMEX z Będzina.

– To bardzo dobra wiadomość, bo to kluczowe zadanie dla naszego odcinka EuroVelo 11. Starosądecki odcinek jest niemal gotowy, ścieżką prawie bezkolizyjnie z drogami publicznymi o dużym natężeniu ruchu dotrzemy z Barcic do stawów i przez kładkę do Nowego Sącza. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich – powiedział Kazimierz Gizicki, zastępca burmistrza miasta Starego Sącza.

Rzeka Poprad w miejscu przekroczenia kładką ma koryto o szerokości około 55 metrów przy normalnym poziomie wody. W odległości od kilku do kilkudziesięciu metrów od terenu nabrzeżnego znajdują się skarpy o wysokości dwóch metrów, dlatego kładka musi być dłuższa. Szerokość użytkowa kładki to 2,5 metra, a łukowa forma architektoniczna obiektu dobrze wpisuje się w otaczający krajobraz – podobnie przęsło łukowe kładki i balustrady, które będą ażurowe i zapewnią dobrą widoczność dla rowerzystów. Inwestycja zostanie zrealizowana prawdopodobnie do końca roku, zgodnie z przyjętym harmonogramem prac. Całkowity koszt przedsięwzięcia to 4 741 804 złotych.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: UM Stary Sącz

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.