miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Koalicja Obywatelska zaprezentowała kandydatów do Sejmu

0 590

Zarząd Platformy Obywatelskiej zatwierdził wczoraj (19 sierpnia), listy kandydatów Koalicji Obywatelskiej w jesiennych wyborów parlamentarnych. Jak pisaliśmy wcześniej, jedynką w okręgu wyborczym nr 14 (obejmujący swoim zasięgiem miasto Nowy Sącz oraz powiaty nowosądecki, limanowski, gorlicki, nowotarski, tatrzański) będzie Jagna Marczułajtis-Walczak. Drugie miejsce przypadło Andrzejowi Czerwiński. Kogo jeszcze zobaczymy na liście?

 

Czytaj również: PiS odsłania karty! Pełna lista kandydatów do Sejmu – KLIK

 

Jak już informowaliśmy jedynką w okręgu wyborczym nr 14 (miasto Nowy Sącz oraz powiaty: nowosądecki, limanowski, gorlicki, tatrzański i nowotarski) jest Jagna Marczułajtis-Walczak (pisaliśmy o tym tutaj – KLIK), reprezentantka Podhala. Lider Platformy Obywatelskiej na Sądecczyźnie, Andrzej Czerwiński będzie startował z miejsca drugiego.

– Brak Czerwińskiego na jedynce to efekt konfliktów wewnątrz partyjnego w Platformie. Czerwiński kojarzony jest bardziej z Donaldem Tuskiem. Dlatego nie postawił na niego Grzegorz Schetyna. Chociaż Andrzej nie jest pierwszy ma spore szanse na mandat. Musi być jednak wyjątkowo aktywny i przekonać do siebie społeczeństwo – mówi nam osoba z bliskiego otoczenia zarządu partii. Na listach Koalicji Obywatelskiej oprócz znanych polityków znaleźli się również samorządowcy i przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Lista kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Sejmu w okręgu wyborczym nr 14:

 1. Jagna Marczułajtis-Walczak
 2. Andrzej Czerwiński
 3. Marta Fogler
 4. Witold Kochan
 5. Elżbieta Ruchała
 6. Piotr Musiał
 7. Waldemar Olszyński
 8. Lehner
 9. Marek Jańczak
 10. Jan Karpiel-Bułecka
 11. Janusz Cymer
 12. Piotr Doll
 13. Halina Schirmer
 14. Bogusław Pachniowski
 15. Barbara Ciechańska
 16. Andrzej Lorek
 17. Stanisław Pater
 18. Jacek Gwóźdź
 19. Agata Lewandowicz
 20. Jerzy Majka

Okręg wyborczy nr 14 do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej obejmuje obszar miasta na prawach powiatu Nowego Sącza oraz powiatów gorlickiego, limanowskiego, nowosądeckiego, nowotarskiego i tatrzańskiego (województwo małopolskie). W obecnym kształcie został utworzony w 2001 r. Wybieranych jest w nim 10 posłów w systemie proporcjonalnym (do 2011 wybierano 9 posłów). Siedzibą okręgowej komisji wyborczej jest Nowy Sącz.

W 2015 r. w naszym okręgu wygrało PiS zdobywając 60,56% (188 010 głosów). PO zdobyło 13,95% (43 309), Kukiz’15 7,83% (24 318 głosów). W chwili obecnej w Sejmie RP reprezentują nas: Piotr Naimski, Józef Leśniak, Anna Paluch, Wiesław Janczyk, Barbara Bartuś, Arkadiusz Mularczyk, Edward Siarka, Jan Duda, Andrzej Czerwiński oraz Elżbieta Borowska.

Wybory parlamentarne odbędą się na jesieni – 13 października.

Rafał Kmak
fot. archiwum

Opr. Rafał Kmak
fot. archiwum

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź