miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kolejne biuro poselskie w regionie

0 399

W poniedziałek, 10 czerwca 2024 roku, odbyło się uroczyste otwarcie Biura Poselskiego Weroniki Smarduch w Limanowej, przy ul. Piłsudskiego 10. Na wydarzenie zostali zaproszeni samorządowcy z powiatu limanowskiego, przedstawiciele mediów oraz mieszkańcy regionu.

Czytaj również: MOS: Mały Mistrz po raz pierwszy w historii MOS w Marcinkowicach

Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze. Uczestnicy mieli okazję porozmawiać o kierunkach działalności Biura Poselskiego, omówić bieżące sprawy istotne dla lokalnej społeczności oraz nawiązać bliższą współpracę.

Podczas spotkania posłanka Weronika Smarduch podkreśliła znaczenie dialogu i współpracy między różnymi szczeblami administracji samorządowej oraz wyraziła nadzieję na owocne wspólne działania na rzecz mieszkańców powiatu limanowskiego.

Z wielką przyjemnością otwieram swoje drugie biuro poselskie, tu w Limanowej. Limanowszczyzna, z jej bogatą historią i tradycjami, jest dla nas regionem o szczególnym znaczeniu.

Współpracując z Posłem Piotrem Lachowiczem, dokonaliśmy nieformalnego podziału obowiązków. Poseł Piotr Lachowicz otworzył biura w powiecie nowosądeckim i powiecie gorlickim, a my prowadzimy biura w powiecie nowotarskim, limanowskim i tatrzańskim. Sieć biur, którą wspólnie tworzymy, ma nas zbliżyć do ludzi podczas całej kadencji, a nie tylko przed wyborami między innymi dlatego planuję być tutaj co dwa tygodnie we wtorki na dyżurze poselskim.

Planujemy również odwiedzić każdego samorządowca w okręgu by stworzyć mapę potrzeb bo to wy samorządowcy jesteście pierwszym i podstawowym miejscem kontaktu z obywatelami i najlepiej zdajecie sobie sprawę z potrzeb danej społeczności. Po pierwszych spotkaniach widzimy jak bardzo ludzie chcą być wysłuchani i chcą by coś się zmieniło.

Nasze biuro w Limanowej będzie otwarte dla wszystkich mieszkańców, stanowiąc swoiste centrum aktywności społecznej. Każdy będzie mógł tu przyjść, porozmawiać i podzielić się swoimi troskami i pomysłami. Przedstawiam również nasz zespół: Dyrektorem biur jest Piotr Wójciak, odpowiedzialnym za sprawy merytoryczne Szymon Zubrzycki, koordynatorem sieci biur Łukasz Pasierb, a opiekunem biura w Zakopanem Radosław Podosek. Serdecznie zapraszam wszystkich do odwiedzenia naszego biura. Razem możemy tworzyć lepszą przyszłość dla naszego regionu.”

Otwarcie Biura Poselskiego było nie tylko okazją do przedstawienia planów i założeń, ale także do bezpośrednich rozmów z mieszkańcami oraz wymiany poglądów na temat najważniejszych wyzwań stojących przed regionem. Biuro Poselskie Weroniki Smarduch będzie otwarte dla mieszkańców, którzy będą mogli zgłaszać swoje problemy, sugestie i inicjatywy. Pani Poseł zachęca do aktywnego korzystania z możliwości kontaktu i współpracy.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź